Fernandes: Trulli by sám uznal, že se jeho kariéra chýlila ke konci

Náhlá změna v jezdeckém složení Caterhamu před začátkem sezóny byla podle majitele týmu Tonyho Fernandese jen přirozeným vývojem.
Fernandes: Trulli by sám uznal, že se jeho kariéra chýlila ke konci

Caterham loni nahlásil FIA, že bude letos pokračovat s Kovalainenem a Trullim. Oba tito jezdci se také zúčastnili prvních předsezónních testů, ale pak Trulliho vyšoupl z vozu Petrov.

"Jarno hrál ve dvouleté historii našeho týmu velmi důležitou roli," uznal Fernandes na oficiálním webu formule 1. Ale Ital už neměl budoucnost. "V roce 2011 Jarno získal umístění, která nám pomohla zajistit si důležité desáté místo v šampionátu, ale on sám by jako první řekl, že se blížil jeho konec ve formuli 1."

"Měl velmi dlouhou a úspěšnou kariéru. My jsme mu velmi vděční, že jsme s ním mohli v našich prvních dvou letech spolupracovat. Ale chtěli jsme přivést nový talent a Vitalij se ukázal být velmi dobrou akvizicí pro tým."

Petrov naskočil do vozu na poslední chvíli, ale tým je s ním spokojený. "Je rychlý, talentovaný a okamžitě k nám zapadl," popisoval Fernandes. "Pár lidí mi říkalo, že je tichý, ale opak je pravdou. Je hladový a touží dokazovat, že má talent na jezdění vpředu. A má velký smysl pro humor."

"Na svou stranu garáže přinesl novou energii a my jsme nadšení, že je s námi. Je docela sranda, že je jeho rodné město blízko hranicím s Finskem, a navzdory historii této části světa tvoří s Heikkim dobrou dvojici, což může být pro tým jen dobré."

Další článek: Force India nenaplnila očekávání, pomoci jí má květnový balík úprav