Fernandes se rozhodl bojovat o jméno Lotus díky fanouškům

V oficiální startovní listině sezóny 2011 nese stáj Tonyho Fernandese název Team Lotus, což znamená pokračování sporů o britskou závodní značku.
Fernandes se rozhodl bojovat o jméno Lotus díky fanouškům

Jméno Lotus si nárokuje malajsijská automobilka Proton a tvrdí, že má výhradní právo na jeho využití. Tony Fernandes coby majitel týmu, který letos závodil jako Lotus Racing, ale věří, že existují dva Lotusy. Jeden jako automobilka a druhý jako historický tým formule 1, na něhož koupil práva od Davida Hunta.

Jelikož Proton jedná o partnerství s Renaultem a mohl by se prostřednictvím značky Lotus stát hlavním sponzorem týmu, hrozí existence dvou týmů Lotus Renault ve formuli 1. Tony Fernandes váhal, zda se nemá jména Lotus vzdát a přenechat ho Protonu pro použití se současným týmem Renault, ale zeptal se na názor fanoušků. Ti mu odpověděli, ať o Lotus bojuje, když už mu letos dělal jméno celou sezónu.

"To rozhodnutí jsme udělali na základě obrovské podpory veřejnosti," řekl Fernandes ke skutečnosti, že se jeho stáj nakonec přihlásila do příštího ročníku jako Team Lotus. "Jistě, čeká nás velký boj, ale Hingham (sídlo týmu) je nabuzený."

Startovní listina 2011 odhalila nejen název týmu, ale také přinesla potvrzení, že si své sedačky udrželi Heikki Kovalainen a Jarno Trulli.

Diskuze (20) Další článek: Za problémy nových týmů může Mosley, říká Ecclestone
19:59 | Verstappen má pro závod 5 sad čerstvých hyperměkkých pneumatik. Tolik jich ale asi potřebovat nebude. odkaz
17:24 | Laudy se zeptali, jak by řešil Verstappena: Vyměnil Za koho? Jeho mozek!
13:41 | Ferrari si nakonec nechá nové zadní zavěšení. Ve čtvrtek po problémech v Barceloně zkoušelo zpět staré zavěšení. To… odkaz
25. května | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
25. května | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink Ricciardo (1:11.786)
Kvalifikace Ricciardo (1:10.810)
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10