Fernandes: problémem Lotusu není výkonnost, ale nespolehlivost

Z trojice novějších týmů si zatím nejlépe vede Lotus Tonyho Fernandese, který v posledním závodě dokonce dokázal bojovat s týmy Renault a Toro Rosso. Stáj ale stále trápí velká nespolehlivost.
Fernandes: problémem Lotusu není výkonnost, ale nespolehlivost

Když před necelými dvěma lety přivedl Tony Fernandes do formule 1 svůj nový tým, řekl, že ho chce v průběhu následujících let dostat do takové formy, aby mohl rovnocenně bojovat se současnými TOP týmy. Jeho sen se mu však zatím nedaří moc plnit. Faktem sice zůstává, že mezi novějšími týmy Lotus vyniká, na druhou stranu k těm starším mu stále ještě zbývá pořádný kus cesty.

V posledním závodě, ve Velké ceně Singapuru, nicméně dokázaly oba vozy Lotus zápasit o místa s týmy Toro Rosso a Renault. Jarna Trulliho pak ale po nadějném začátku závodu vyřadil z boje problém s převodovkou. A právě nespolehlivost vidí šéf stáje Tony Fernandes za současný největší problém svého týmu.

"Po Singapuru jsem řekl, že s pohledu výkonnosti to byla naše nejsilnější velká cena," říká Fernandes, jenž tento fakt odůvodňuje hlavně velkým balíkem úprav, který si tým do Singapuru přivezl. "Jarno měl opět velkou smůlu. Problém se spolehlivostí, který ukončil jeho závod, je něco, co potřebujeme zlepšit. Možná jsme malým týmem a možná nemáme takové vybavení jako týmy před námi, ale to neznamená, že by naše standardy měly být nižší než ty jejich. V Japonsku a i v ostatních zbývajících závodech se musíme ujistit, že jsme tým se dvěma auty (schopnými dojet do cíle), jedině to nám může tento rok zajistit desáté místo v šampionátu," optimisticky zakončuje šéf Lotusu.

 

Diskuze (21) Další článek: Renault: Steva Nielsena teď nahradí Alan Permane
18. října | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
18. října | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.
17. října | Kimi Räikkönen dnes slaví 42. narozeniny.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00