Fernandes připustil přejmenování týmu, ale raději by si ponechal Lotus

Akvizice Caterhamu umožňuje týmu Lotus rychlé přejmenování pro případ, že by prohrál spor se skupinou Lotus. Majitel stáje Tony Fernandes aby ale chtěl spojit obě značky.
Fernandes připustil přejmenování týmu, ale raději by si ponechal Lotus

"Abych byl upřímný, tak nevím. Čekám, jak dopadne ten (soudní) případ a další věci. Ale ideální by byl sňatek obou," řekl k Lotusu a Caterhamu Fernandes pro Autosport.

Obě značky chce malajsijský podnikatel spojit nejen marketingově, ale i fyzicky. To znamená společné sídlo týmu Lotus a automobilky Caterham. Kde bude a kdy se takové spojení uskuteční, ale zatím neví.

Fernandes by rád pokračoval ve formuli 1 pod názvem Lotus navzdory skutečnosti, že skupina Lotus sponzoruje tým Renault. "Lidé říkají, že Lotus má svůj vlastní tým F1. No a co? Je Manchester United a Manchester City. Lidé pochopí, co která značka představuje a řeknou: chceme tohle nebo tamto. Mně to je jedno a doufám, že si udržíme obě (jména)."

Kdyby se však tým Lotus musel přejmenovat na Caterham, Fernandes by s méně známou značkou problém neměl. "Podívejte se, kde byl před pěti lety Red Bull? Je to jedno. Z našeho pohledu jde o emoce," řekl.

K přejmenování ale dojde v každém případě u Fernandesova týmu v GP2, Air Asia se stane jen jeho sponzorem, název ponese Caterham.

Další článek: Příliš cool na titul: David Coulthard

18:07 | Norris dostal za nájezd do boxů jen napomenutí. Sportovní komisaři přihlédli k podmínkám na trati.
17:31 | Pokud se díváme správně, tak by měl Stroll i přes penalizaci zůstat 11.
17:30 | Lance Stroll dostal penalizaci 10 sekund a 2 trestné body za kolizi s Gaslym.
16:25 | Norrisovi hrozí penalizace za špatný vjezd do boxů. V 16:45 půjde kde sportovním komisařům.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod Hamilton