Fernandes: Konkurovat nebylo možné

Tony Fernades říká, že pro menší týmy je nemožné soupeřit s těmi většími. Proto se rozhodl z F1 odejít.
Fernandes: Konkurovat nebylo možné

„Lidé mohou vinit kohokoliv, ale velké týmy jsou na vině stejně, jako kdokoliv jiný,“ říká Fernandes pro Sky Sports. „Rozdíly byly už moc velké, je to o penězích. Až jsem si pomyslel, že vlastně nedokážeme konkurovat. S QPR to dokážu (fotbalový klub Queens Park Rangers), s Air Asia také,“ říká Fernandes.

„Nemohl jsem tomu věnovat tolik času a také jsme prohrávali. Raději než to snášet, jsem našel odvahu říct si: ‘Nevyšlo to’. Nedokážeme soutěžit na úrovni, jak jsme si mysleli, takže bylo nejlepší odejít.“

Fernandes se rozhodl Caterham prodat společnosti Engavest, která podle jeho tvrzení neuhradila všechny závazky. Dnes je Caterham v konkurzu a hledá nové majitelé.

„Na scéně jsou lidé, kteří chtějí soutěžit, z jakýchkoliv důvodů. Caterham má vše, co je pro to potřeba.“ Fernandes také nastínil, že by o tým mohl mít zájem některý z velkých týmů, který by si z něj udělal B tým podobně, jako to má Red Bull.

Další článek: V Austinu nejsou nadšení z toho, že se Vettel nezúčastní kvalifikace

16:10 | Verstappen doufá, že se letos vyhne penalizacím za překročení komponent pohonné jednotky.
24. února | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00