Ferari 2016: Vettel a Bottas? Podle italských médií hotová věc

Corriere della Sera píše, že se manažér Valtteriho Bottase dohodl s Ferrari. Opci na Kimiho Räikkönena, která má za pár dní skončit, prý Scuderia nevyužije.
Ferari 2016: Vettel a Bottas? Podle italských médií hotová věc

Je to hodně velká spekulace. Podobných jsme už zažili a ještě zažijeme mnoho. Corriere della Sera si ale přesto trvá na svém. Williams prý za Bottase dostal z Maranella 12 milionů euro.

Mimo Itálii tato informace vzbudila slušnou dávku skepse. Novinář James Allen přesto otevírá diskusi, co by následovalo a proč by se jednalo o logický krok, ze strany Ferrari.

Scuderia potřebuje body do poháru konstruktérů, Bottas by se mohl od Vettela učit a pokud bude dostatečně rychlý, mohl by ho motivovat k lepším výkonům.

Anketa: Kterým jezdcem byste nahradili Räikkönena?

Anketa: Kterým jezdcem byste nahradili Räikkönena?

Pokud už nahradí Räikkönena některý z aktivních jezdců, pak se otevře trh s jezdci, protože nováčka u Ferrari bude muset někdo nahradit v bývalém týmu.

V případě Williamsu se spekuluje o Nasrovi. Dva Brazilci v jednom týmu nevypadají jako úplně nejlepší řešení, ale Nasr má za sebou Banco do Brasil, které by tu určitě nevadilo. Nemluvě o tom, že Massa už u Williamsu zřejmě nebude dlouho.

Při této příležitosti se mluví také o jiné variante – Button, Massa nebo dokonce Button a Nasr. Brit je vázán u McLarenu, ale pokud by přece jen přišel, měl by Williams po delší době v kokpitu mistra světa. Stávající sponzoři i Frank Williams by určitě nebylo proti.

Bottas je jedno z klíčových jmen na trhu s jezdci, říká Massa

Bottas je jedno z klíčových jmen na trhu s jezdci, říká Massa

Aktualizace – ohlasy z obou týmů

Williams nekomentuje, u Ferrari se nic nezměnilo

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Tilke: Za nudnější závody mohou pravidla, ne okruhy

20:03 | Bottas už má smlouvu, Hamilton zatím ne. Brit uvedl, že není vhodná doba jednat o nové smlouvě, když spousta lidí přišla o práci.
19:57 | Max Verstappen není nadšený formátem víkendu v Imole. Dva dny místo tří mu nevadí, ale místo jednoho tréninku o 90 minutách by udělal dva po 60.
18:42 | Kvjatův defekt v Silverstonu způsobil mechanický problém, který vedl k přehřátí na vnitřní straně ráfku. Pneumatika v tomto místě pak netěsnila a došlo k selhání. V pneumatice problém nebyl.
15:35 | Karanténa Sergia Péreze skončila. Pro vstup do paddocku ale potřebuje negativní test na COVID-19. Rozhodnutí, kdo tento víkend pojede, padne večer nebo zítra ráno.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. srpna 2020
Závod 15.10