Ferari 2016: Vettel a Bottas? Podle italských médií hotová věc

Corriere della Sera píše, že se manažér Valtteriho Bottase dohodl s Ferrari. Opci na Kimiho Räikkönena, která má za pár dní skončit, prý Scuderia nevyužije.
Ferari 2016: Vettel a Bottas? Podle italských médií hotová věc

Je to hodně velká spekulace. Podobných jsme už zažili a ještě zažijeme mnoho. Corriere della Sera si ale přesto trvá na svém. Williams prý za Bottase dostal z Maranella 12 milionů euro.

Mimo Itálii tato informace vzbudila slušnou dávku skepse. Novinář James Allen přesto otevírá diskusi, co by následovalo a proč by se jednalo o logický krok, ze strany Ferrari.

Scuderia potřebuje body do poháru konstruktérů, Bottas by se mohl od Vettela učit a pokud bude dostatečně rychlý, mohl by ho motivovat k lepším výkonům.

Anketa: Kterým jezdcem byste nahradili Räikkönena?

Anketa: Kterým jezdcem byste nahradili Räikkönena?

Pokud už nahradí Räikkönena některý z aktivních jezdců, pak se otevře trh s jezdci, protože nováčka u Ferrari bude muset někdo nahradit v bývalém týmu.

V případě Williamsu se spekuluje o Nasrovi. Dva Brazilci v jednom týmu nevypadají jako úplně nejlepší řešení, ale Nasr má za sebou Banco do Brasil, které by tu určitě nevadilo. Nemluvě o tom, že Massa už u Williamsu zřejmě nebude dlouho.

Při této příležitosti se mluví také o jiné variante – Button, Massa nebo dokonce Button a Nasr. Brit je vázán u McLarenu, ale pokud by přece jen přišel, měl by Williams po delší době v kokpitu mistra světa. Stávající sponzoři i Frank Williams by určitě nebylo proti.

Bottas je jedno z klíčových jmen na trhu s jezdci, říká Massa

Bottas je jedno z klíčových jmen na trhu s jezdci, říká Massa

Aktualizace – ohlasy z obou týmů

Williams nekomentuje, u Ferrari se nic nezměnilo

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Tilke: Za nudnější závody mohou pravidla, ne okruhy

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.