Ferari 2016: Vettel a Bottas? Podle italských médií hotová věc

Corriere della Sera píše, že se manažér Valtteriho Bottase dohodl s Ferrari. Opci na Kimiho Räikkönena, která má za pár dní skončit, prý Scuderia nevyužije.
Ferari 2016: Vettel a Bottas? Podle italských médií hotová věc

Je to hodně velká spekulace. Podobných jsme už zažili a ještě zažijeme mnoho. Corriere della Sera si ale přesto trvá na svém. Williams prý za Bottase dostal z Maranella 12 milionů euro.

Mimo Itálii tato informace vzbudila slušnou dávku skepse. Novinář James Allen přesto otevírá diskusi, co by následovalo a proč by se jednalo o logický krok, ze strany Ferrari.

Scuderia potřebuje body do poháru konstruktérů, Bottas by se mohl od Vettela učit a pokud bude dostatečně rychlý, mohl by ho motivovat k lepším výkonům.

Anketa: Kterým jezdcem byste nahradili Räikkönena?

Anketa: Kterým jezdcem byste nahradili Räikkönena?

Pokud už nahradí Räikkönena některý z aktivních jezdců, pak se otevře trh s jezdci, protože nováčka u Ferrari bude muset někdo nahradit v bývalém týmu.

V případě Williamsu se spekuluje o Nasrovi. Dva Brazilci v jednom týmu nevypadají jako úplně nejlepší řešení, ale Nasr má za sebou Banco do Brasil, které by tu určitě nevadilo. Nemluvě o tom, že Massa už u Williamsu zřejmě nebude dlouho.

Při této příležitosti se mluví také o jiné variante – Button, Massa nebo dokonce Button a Nasr. Brit je vázán u McLarenu, ale pokud by přece jen přišel, měl by Williams po delší době v kokpitu mistra světa. Stávající sponzoři i Frank Williams by určitě nebylo proti.

Bottas je jedno z klíčových jmen na trhu s jezdci, říká Massa

Bottas je jedno z klíčových jmen na trhu s jezdci, říká Massa

Aktualizace – ohlasy z obou týmů

Williams nekomentuje, u Ferrari se nic nezměnilo

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Tilke: Za nudnější závody mohou pravidla, ne okruhy

15:59 | Haas přestaví své jezdce pro rok 2021 před koncem sezóny. Podle Steinera maximálně za 2 týdny.
14:51 | Kvalifikace F2: Pole position (za které jsou v F2 body) získal Callum Illot. Schumacher 10., Cunoda 22., Lundgaard 9., Shwartzman 14.
14:09 | Binotto potvrdil, že Sainze nejspíše v lednu posadí do dva roky starého vozu. Racing Point podobný test s Vettelem nechystá. Szafnauer uvedl, že nemají možnost jezdit s dva roky starým vozem.
13:52 | Zatím stále oficiálně nevíme, kdy a kde proběhnou předsezónní testy. Vypadá to ale na na Bahrajn a to 5. až 7. března 2021.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10