Fenomenální závod, hodnotí Horner Pérezův výkon v Baku

Sergio Pérez podle Hornera udělal přesně to, co od něj tým očekává.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Fenomenální závod, hodnotí Horner Pérezův výkon v Baku | Foto: Getty Images / Mark Thompson

„Věděli jsme, že je tady dobrý, ale nevěděli jsme, že je tak dobrý,“ řekl Horner o Pérezově závodě v Baku. Mexičan na okruhu už dříve získal dvakrát stupně vítězů.

„Celý víkend byl rychlý. Jediné kolo, ve kterém udělal chybu, bylo Q3, první pokus. Jeho závod byl fenomenální.“

„Kdyby se při první zastávce v boxech nezdržel, dostal by se přímo za Maxe – takové bylo jeho tempo v čistém vzduchu.“

„To, jak se bránil Lewisovi a jak to měl pod kontrolou, bylo neskutečné. Myslím, že to bude skvělé pro jeho sebevědomí, protože ho to nyní posunulo na třetí místo v šampionátu jezdců. Předčil očekávání.“

Podle Hornera dělá Pérez přesně to, co od něj tým očekává.

„Je skvělé, že máme nahoře obě auta,“ pokračuje Horner. Podle něj musí Pérez podávat stále stejné výkony, aby si zajistil místo v týmu pro sezónu 2022.

„Jsem opravdu spokojený s prací, kterou Checo odvádí. Jsme teprve v šestém závodě z 23, máme spoustu času, on si užívá působení v týmu, odvádí skvělou práci a jen musí pokračovat v tom, co dělá.“

Další článek: K čemu slouží kouzelné tlačítko, které Hamiltona připravilo o cenné body?

9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.