Felipe Nasr se stal testovacím jezdcem Williamsu

Součástí Nasrových povinností bude cestování s týmem po všech velkých cenách, jízdy v některých pátečních volných trénincích i účast na testování.
Felipe Nasr se stal testovacím jezdcem Williamsu

Jedenadvacetiletý rodák z města Brasília pro Brazilce vytváří naději, že budou mít ve formuli 1 nástupce Felipeho Massy. Nasr je ze svého nového angažmá pochopitelně nadšen:

"Jsem moc rád, že se stávám členem rodiny Williamsu. V tomto sportu tvořil dějiny. Součástí týmu byli i nejslavnější brazilští jezdci. Mám radost, že se mé jméno tímto přidává k Sennovi, Piquetovi či Massovi. Je to skvělá příležitost k tomu, abych mohl udělat další krok ve své kariéře. Nemůžu se dočkat, až se v Bahrajnu posadím za volant."

Brazilská stopa ve Williamsu výrazně posiluje - mimo dvou pilotů z největší latinskoamerické země stáj z Grove spolupracuje také se ropnou společností Petrobras a bankou Banco do Brasil. Nasr se může těšit, že pokud bude plnit své úkoly ku spokojenosti týmu, není bez šance na budoucí místo závodního jezdce.

"Felipe ve své kariéře posbíral již řadu úspěchů. Již nějakou dobu ho pozorně sledujeme. Ve Williamsu máme ve zvyku dávat příležitost mladým talentům. Dostávají tak šanci předvést se přímo v nejprestižnější sérii. Díky účasti ve volných trénincích bude mít Felipe skvělou příležitost k předvedení svých schopností a věřím, že bude představovat posilu pro náš jezdecký tým," řekl Frank Williams.

Další článek: V bahrajnských testech byl nejrychlejší Nico Rosberg

Témata článku: