Felipe Massa viní dva soupeře ze svého odstoupení v Santiagu

Brazilský pilot týmu Venturi Felipe Massa sahal během sobotní E-Prix v čilském Santiagu po svých první bodech ve formuli E v kariéře. Po kontaktech se dvěma soupeři však musel odstavit svůj vůz, odstoupit ze závodu a u jeho jména dále svítí v tabulce jezdců nula.
Felipe Massa viní dva soupeře ze svého odstoupení v Santiagu

Bývalý pilot formule 1 se po skončení závodního víkendu v Čile obořil na Maxe Günthera z týmu Dragon a na Olivera Rowlanda z Nissanu. Podle Massy mohou oba zmínění jezdci za jeho odstoupení v prvním ze dvou jihoamerických závodů sezóny.

Massa musel odstavit svůj monopost Venturi VFE05 v polovině sobotního závodu. Pro Brazilce to byla smůla, protože ve chvíli odstoupení se nacházel na desáté příčce, která by mu zaručovala zisk prvního bodu v sezóně. V předcházejících dvou E-Prix dojel rodák ze Sao Paula na sedmnáctém a osmnáctém místě.

Massově odstoupení předcházely dva kontakty, a to s Güntherovým Dragonem a s Rowlandovým Nissanem. Ani jeden z těchto incidentů nebyl během závodu a ani po jeho skončení vyšetřován komisaři.

První vítězství sezóny získal v Santiagu Sam Bird

První vítězství sezóny získal v Santiagu Sam Bird

„Rowland mě sice natlačil na výjezdu ze zatáčky do zdi, ten problém ale začal už dříve. Jel jsem vedle Günthera, který mě do zdi poslal úplně,“ postěžoval si Massa webu e-racing365.com

„Rowland se poté dostal pode mě a na výjezdu jsme kolidovali, což poškodilo můj vůz.“

Brazilský pilot monackého týmu se nejkritičtěji vyjádřil směrem k Maximilianu Güntherovi, se kterým v době kontaktu bojoval o osmé místo.

„Celým problém začal u Günthera, když jsem se ho snažil předjet. Je to typický pilot formule 3, který se na brzdách prostě snaží dostat své auto před jiné. To ale nepomohlo.“

Maximilian Günther, který strávil loňský rok ve formuli 2 po dvou předcházejících sezónách ve formuli 3, odpověděl na Massovi stížnosti následujícím způsobem.

„V posledních dvou zatáčkách naboural Massa dvakrát do mého difuzoru. Z mého pohledu nechápu, proč si stěžuje zrovna on,“ řekl německý pilot rovněž pro e-racing365.com

I přes další neúspěch a nulový bodový zisk na kontě zůstává Felipe Massa pozitivní. Pilot stáje Venturi má dobrý pocit z toho, jaký pokrok zatím udělaly monoposty jeho stáje.

„Závod probíhal dobře, jeli jsme na bodech a tým odváděl fantastickou práci. Naše rychlost, naše vozy i náš tým se zlepšují. To je, myslím, pozitivní.“

Příští šanci na zisk bodů dostane sedmatřicetiletý Felipe Massa 16. února v Mexico City.

Foto: Formula E

Další článek: Carmen Jordá vysvětlila, proč není v užším výběru pro W sérii

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
17:09 | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen