Felipe Massa v sobotu piloval formu na Interlagosu

Letní přestávka je příliš dlouhá, aby během ní jezdci vydrželi bez vůně benzínu a spálených gum. Massa se včera proháněl na Interlagosu v rámci série Copa Fiat.
Felipe Massa v sobotu piloval formu na Interlagosu

Piloti formule 1 tráví měsíční letní přestávku odlišnými způsoby. Zatímco někteří preferují odpočinek na pláži, jiní dobíjejí baterky provozováním různých sportů. Mnohým z nich však jízda v rychlých monopostech chybí natolik, že hledají alternativní způsoby, jak uspokojit své závodnické srdce.  

Felipe Massa se vrátil do rodného Sao Paula a svůj pobyt si zpříjemnil návštěvou Interlagosu, kde se o tomto víkendu koná závod tamní automobilové série Copa Fiat. V sobotu se zde navíc zúčastnil dvou volných tréninků a v obou případech byl nejrychlejší. V tom prvním zajel dokonce o osm desetin vteřiny rychlejší čas než druhý v pořadí Cesinha Bonilha. Do závodu však nezasáhne.  

"Nečekal jsem, že budu rychlejší než ti skvělí a zkušení jezdci, jakými jsou Christian Fittipaldi, Cacà Bueno a André Bragantini, kteří vedou šampionát. Zítra (v neděli) si budu závod užívat jako divák, bude to hodně zábavné!" řekl pilot Ferrari.

Další článek: Bottas: Tak dobré výkony jsem od sebe před sezonou nečekal

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10