Felipe Massa o svém vztahu s Lewisem Hamiltonem

Nevraživost panující mezi Felipem Massou a Lewisem Hamiltonem se táhne již nějakou dobu a při dnešní Velké ceně Indie opět nabrala na síle. V rozhovoru Brazilec popisuje své pocity.
Felipe Massa o svém vztahu s Lewisem Hamiltonem

V pořadí již šestý incident se dnes odehrál mezi jezdcem Ferrari Felipem Massou a pilotem McLarenu Lewisem Hamiltonem. Zatímco v předchozích případech byl vždy potrestán Brit, dnes se komisaři rozhodli udělit penalizaci Massovi. Jak na to Brazilec reaguje?

Jaký je váš pohled na nehodu s Hamiltonem?

Můj pohled je takový, že já jsem byl vpředu, brzdil jsem později než on, ale byl jsem vpředu. Navíc jsem byl ve stopě s dobrou přilnavostí, začal jsem zatáčet a neviděl jsem, že je nalevo za mnou. Zavadil o mé zadní kolo. Takže abych byl upřímný, nechápu, proč mám penalizaci. Je to opravdu nepochopitelné.

Tohle je mezi vámi už šestý incident. Je mezi vámi teď už nepřátelství?

Možná pro něj, protože všechny tyhle incidenty byly o tom, že on narazil do mě. Já jsem tedy neudělal nic špatně. Když jsem viděl, že nacpal auto na moji stranu, co jsem udělal? V jeho stopě to bylo hodně špinavé, takže jsem to probrzdil na čistou stranu, tu stranu s lepší přilnavostí. Brzdil jsem později než on, začal jsem zatáčet a on byl za mnou. Ať to byl Lewis, nebo nebyl, i kdyby tam byl jakýkoli jezdec, udělal bych to stejně. Já jsem byl v dobré stopě. Kdokoli by mě v tomhle místě předjížděl, brzdil by později než já a já bych nemohl nic dělat. V tomhle případě jsem ale brzdil, byl jsem před ním a on do mě zezadu narazil. Nemá to tedy nic společného s ním (jako s bytostí), je to něco…  Narazil do mě.

On řekl, že se po minutě ticha snažil ukončit nepřátelství mezi vámi…

Ne, to se tedy nesnažil. Nepokoušel se udělat vůbec nic. Když jsem se s ním pokoušel promluvit, prostě kolem mě prošel. Nepodíval se mi ani do tváře, takže ne. Tady ne. Tady po té minutě ticha byl na stejné straně jako já a řekl jen: "Přeji ti hezký závod." To je tedy snaha o co? Přeji hezký závod? Není to snad jen část rozhovoru, nebo co to vlastně je?

Řekl jste, že jste Lewise neviděl, ale opakované záběry ukazují, že jste se dokonce třikrát podíval do zrcátek…

Věděl jsem, že je na mojí straně. Je ale důležité to vědět ve chvíli, kdy brzdíte, ne ve chvíli, když jste na rovince. Když jsem brzdil, tak na mé straně nebyl.  Zatočil jsem, protože jsem začal brzdit později než on. Nemůžu pochopit, proč jste předpokládali, že mu uhnu a nechám ho projet.  Brzdil jsem později. On byl mimo ideální stopu. Já jsem zatočil a on do mě zezadu narazil. Nenarazil do mě ze strany nebo kolo na kolo. Kdyby to bylo kolo na kolo, nesnažil bych se ho tam zavřít.

Proč jste byl u komisařů?

Jejich vysvětlení je následovné: Říkají, že když jel Lewis na moji stranu, já jsem zatočil doprava. Řekl jsem, že to bylo kvůli tomu, že jsem jel do čisté stopy. Tohle je jediné vysvětlení, které mi dali, protože si tím samozřejmě sami nebyli jistí.

Vždycky máte incidenty s Lewisem, vynořují se tedy otázky – Co se dá udělat, aby se tenhle problém vyřešil?

Abych byl upřímný, z mé strany nic. Když jsem cítil, že to, co dělá, už je opravdu moc, vždycky se mnou nechtěl mluvit. Takže pro mě nic.

Proč je mezi vámi a Lewisem tolik zlé krve?

Já proti němu nic nemám.

Co byste tedy řekl, kdybyste ho potkal?

Kdybych ho potkal, řekl bych vám to samé, co vám říkám teď… Nemám nic. Nemám proti němu vůbec nic.  Konec. Tečka. 

 

Diskuze (437) Další článek: Proč se komisaři při potrestání Felipeho Massy nemýlili
15:41 | V únoru proběhne ve Švédsku Závod šampionů. Tým Finska budou tvořit Valtteri Bottas a Mika Häkkinen.
15:17 | Na zadních křídlech, helmách a overalech jezdců Red Bullu a AlphaTauri se tento víkend objeví logo značky Acura. Je to obchodní značka, kterou používá Honda v USA.
19. října | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00