Felipe Massa měl už po dvou kolech po závodě

DOPLNĚNÉ VYDÁNÍ.

Ferrari si dnes splnilo svůj hlavní cíl - na jeho bodovém kontě se již nevyjímá hrůzu nahánějící nula, jediným týmem bez bodu tak zůstává Force India. Kimi Räikkönen obsadil v závodě šesté místo, Felipe Massa se po všemožných peripetiích do cíle dostal jako čtrnáctý.

"V průběhu celého závodu jsem měl velké problémy. Lidem v boxech nešlo zasílat má data z telemetrie, navíc nefungovalo KERS. Proto jsem neměl zrovna ideální start a v první zatáčce jsem se dostal do sendviče mezi Rubense a Kimiho.

Přišel jsem tam o přední křídlo. Neviděl jsem, že něco upadlo, ale bylo to znát na chování vozu, které bylo úplně jiné. Zajel jsem proto do boxů a nechal si křídlo vyměnit. Závod jsem tedy měl pokažený už po dvou kolech. Pak jsem se neustále dostával do provozu, takže jsem nemohl moc dělat," řekl rozhořčený Massa.

Kimi Räikkönen sice získal své první body v sezoně, ale mírní přehnané nadšení, situace Ferrari má stále daleko k ideálu.

"Jsem rád, že jsem získal několik bodů, netěší mě ale výkon našeho vozu. Jsem tu už dost dlouho na to, aby mě moc nebavilo jezdit na šestém místě. Jsme si dobře vědomi, že se musíme zlepšit. Chystané novinky by nám měly v Barceloně pomoct. To, jak moc se nám vyplatí, ale uvidíme až na trati. Dnes jsme využili téměř všechen potenciál vozu F60. V poslední zastávce v boxech jsme měli problémy s levým předním kolem, takže jsme přišli o šanci dostat se na trať před Barrichellem," řekl Räikkönen.

Další článek: Bourdais byl s vozem spokojený, Buemi nikoliv

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.