Felipe Massa končí ve formuli 1

Felipe Massa dnes oznámil konec své kariéry ve formuli 1
Felipe Massa končí ve formuli 1

Felipe Massa na tiskové konferenci před desítkami novinářů a fotografů a za účasti své rodiny a Claire Williamsové oznámil odchod z formule 1.

„V posledních měsících jsem hodně přemýšlel o své budoucnosti a přijal jsem rozhodnutí, že na konci této sezóny odejdu z formule 1,“ uvedl Massa ve svém sloupku pro Motorsport.com.

Massa zatím neví, co bude dělat. Nevylučuje, že zůstane u motorsportu a zkusí jiné závodní série. Na přemýšlení má podle svých slov dostatek času. 

„Rozhodování o tom, co budu dělat v příštím roce, bude probíhat klidným způsobem – stejně klidným, jakým jsem se rozhodl skončit v F1.“

 

Chci paddock opustit se vztyčenou hlavou.

 

Oznámení v Monze není náhodné

Felipe Massa se s kariérou rozloučí doma během Grand Prix Brazílie. Nebude to sice poslední závod sezóny, ale rozlučku plánuje samozřejmě na Interlagos.

Massa ve svém sloupku zavzpomínal na lidi, kteří ovlivnili jeho kariéru – třeba Jeana Todta, jeho syna Nicolase (manažér) ale také na Michaela Schumachera.

Massa připomenul, že poté, co přišel k Ferrari, se dozvěděl o příchodu Räikkönena a myslel si, že jeho setrvání u Scuderie bude jen roční. Jenomže Schumacher oznámil konec kariéry...

„Důvod, proč jsem se rozhodl oznámit svůj odchod z formule 1 v Monze, není náhodný. Před deseti lety v Monze jeden jezdec také oznámil, že odchází a byl to ten, který ovlivnil mou kariéru více než kdokoliv jiný: Michael Schumacher.“

Kdo Massu nahradí?

Předpokládá se, že Bottas u Williamsu zůstane. Jeho týmovým kolegou by mohl být někdo z trojice Button, Nasr, Pérez.


Felipe Massa (*1981) debutoval ve formuli 1 ve Velké ceně Austrálie v roce 2002 v týmu Sauber. V roce 2003 v F1 chyběl, aby se vrátil v roce 2004 na dvě sezóny opět k Sauberu.

Od roku 2006 do roku 2013 závodil za Ferrari po boku Michaela Schumachera, Kimiho Räikkönena a Fernanda Alonsa. Nejúspěšnější sezónou byla pro Massu nepochybně ta v roce 2008, kdy do posledního kola bojoval o titul mistra světa s Lewisem Hamiltonem. GP Brazílie 2008 byla také posledním závodem, který v F1 vyhrál. V Maďarsku 2009 ho během kvalifikace potkala vážná nehoda a sezónu nedokončil. 

Celkem Massa v F1 získal 11 vítězství, 16 pole positions a 41 pódií. Naposledy stál na stupních vítězů vloni v Monze. 

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Ve Spa jsem si to užil, říká Verstappen. Měnit nic nebude

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
20. dubna | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen