Felipe Massa byl obdarován motorem, který dovezl málem až k titulu mistra světa

Ferrari poděkovalo Felipemu Massovi za jeho dlouholeté účinkování mimo jiné i tím, že mu automobilka věnovala motor z monopostu sezony 2008. Tehdy se Felipe Massa málem stal mistrem světa.
Felipe Massa byl obdarován motorem, který dovezl málem až k titulu mistra světa

Massa jím vlastně po pár sekund byl, než se skutečnému šampionovi sezony 2008 Lewisovi Hamiltonovi podařilo v posledních stovkách metrů předjet soupeře a získat tak nutný počet bodů pro zisk titulu. Nejdramatičtější závěr sezony v historii formule 1 pak Massa coby poražený absolvoval s velkou grácií.

Massa poděkoval za velkou podporu ze strany týmu zejména po jeho havárii v kvalifikaci na Velkou cenu Maďarska 2009, kdy málem přišel o život, nebýt rychlého zásahu lékařů.

"Začali jsme spolupracovat už před tolika lety," řekl Massa na vánočním setkání s týmem. "Chtěl bych vám všem moc poděkovat, mechanikům, inženýrům, všem, kteří pracují na závodní dráze i za pomyslnou plentou v Maranellu. Mohl jsem se těšit velké podpoře od každého z vás, zejména během těžkých chvil, a já nikdy nezapomenu, co pro mě Ferrari po nehodě v roce 2009 udělalo."

Massa také poděkoval současnému šéfovi týmu Stefanu Domenicalimu. 

"Budu k tobě vzhlížet jako k velkému bratrovi. Děkuji ti za vše, co jsi pro mě udělal, za všechny příležitosti, které jsem od tebe a od prezidenta dostal."

Massa také vzpomenul kolegu Alonsa, způsobem, který naznačuje více, než jen věta samotná:

"Potkáme se na dráze znovu, a tentokrát se pokusím tě nepustit před sebe."

Při stejné příležitosti poděkoval prezident Ferrari právě také Fernandu Alonsovi, a to navzdory drobným komplikacím ve vztahu Alonso - Ferrari. Montezemolo musel v červenci veřejně Alonsa pokárat za jeho otevřenou kritiku kvality auta a následně mu bylo zakázáno hovořit o Ferrari jako týmu obecně na svém účtu Twitter, který sledují téměř dva miliony jeho fanoušků. Situaci nepomohlo ani angažování Kimiho Räikkönena, se kterým Alonso osobně nesouhlasil.

"Fernando tomu dal v posledních letech úplně všechno, a zaslouží si kvalitní auto, se kterým v červeném získá titul mistra světa," chválil Montezemolo. "Jeho občasné projevy frustrace chápu, pro nás je to stejné. Jsem si ale jist, že si je vědom toho, co Ferrari reprezentuje, a už jenom proto tomu dá v dalším pokusu ještě více."

O Alonsa usiluje pro sezonu 2015 McLaren a o dalším vztahu Alonsa a Ferrari rozhodne jejich vzájemné působení s Räikkönenem během sezony 2014. Zájem McLarenu o Alonsovy služby může ovlivnit také snaha Rona Dennise vrátit se do vedení týmu F1.

Další článek: Prezident Ferrari: Už je mi zle z toho být věčně druhý

17:13 | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
13:04 | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.
23. září | Podle AMuS by měl mít nové díly v Soči jen jeden z jezdců Racing Pointu – Lance Stroll.
23. září | Lewis Hamilton se dostal mezi 100 nejvlivnějších lidí dle časopisu Time. odkaz

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10