Felipe Massa bude v září hlavní hvězdou na brněnském okruhu

Akce Ferrari Racing Days zavítá do České republiky.
Klepněte pro větší obrázekPrvní zářijový víkend se na brněnském Masarykově okruhu uskuteční motoristická akce s názvem Ferrari Racing Days, jejímž hlavním hostem bude pilot formule 1 Felipe Massa.

Návštěvníci uvidí kromě předváděcí jízdy brazilského vicemistra světa v monopostu F1 také závody evropské a italské série Ferrari Challenge, závody Shell Historic Challenge a jízdy F1 Clienti.

"Jsem velmi rád, že přijedu na brněnský okruh při příležitosti Ferrari Racing Days," řekl Felipe Massa. "Bude vzrušující sledovat závody Ferrari 430 Challenge a výjimečné historické vozy startující v Shell Historic Challenge a jejich první boje o vítězství do poslední zatáčky na tomto tradičním okruhu MotoGP."

"Tato akce také umožní shlédnout v akci některé z nejnádhernějších formulí historie, doufám, že si fanoušci užijí tento vzrušující víkend stejně jako já."

V rámci jízd F1 Clienti se na Masarykově okruhu představí vozy formule 1, se kterými v minulosti závodili například Michael Schumacher, Jean Alesi nebo Niki Lauda.

Ferrari Racing Days se uskuteční na Automotodromu v Brně ve dnech 4. až 6. září 2009. A jelikož formule 1 nejezdí na Masarykově okruhu každý den, bylo by podle pořadatele Ferrari Racing Days ideálním vyvrcholením víkendu, kdyby Felipe Massa pokořil neoficiální traťový rekord 1:36, který zajel v roce 2002 David Coulthard s McLarenem.

"Naším cílem je, aby se to podařilo. Já věřím, že tam Felipe nebude chtít jen tak exhibičně kroužit," řekl na tiskové konferenci marketingový ředitel společnosti Scuderia Praha Jiří Rozkošný.

Ferrari ale zatím nerozhodlo, který monopost dá Massovi v Brně k dispozici. Pravděpodobně to bude loňské F2008.  Ředitel Scuderie Praha Robert Pergl přiznal, že do Brna mohl přijet Michael Schumacher, ale nakonec padla volba právě na Massu.

Společnost Scuderia Praha poskytne v rámci Ferrari Racing Days finanční pomoc nadaci Miss World 2006 Taťány Kuchařové. Navíc bude mít vybraná skupina lidí, kterým pomáhá nadace Krása pomoci, příležitost shlédnout Ferrari Racing Days v zázemí paddocku a také se zúčastní uzavřené galavečeře s Felipem Massou.
Další článek: FIA a FOTA našly možné řešení: ročník 2010 bude přechodný

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.