Felipe Massa bude v září hlavní hvězdou na brněnském okruhu

Akce Ferrari Racing Days zavítá do České republiky.
Klepněte pro větší obrázekPrvní zářijový víkend se na brněnském Masarykově okruhu uskuteční motoristická akce s názvem Ferrari Racing Days, jejímž hlavním hostem bude pilot formule 1 Felipe Massa.

Návštěvníci uvidí kromě předváděcí jízdy brazilského vicemistra světa v monopostu F1 také závody evropské a italské série Ferrari Challenge, závody Shell Historic Challenge a jízdy F1 Clienti.

"Jsem velmi rád, že přijedu na brněnský okruh při příležitosti Ferrari Racing Days," řekl Felipe Massa. "Bude vzrušující sledovat závody Ferrari 430 Challenge a výjimečné historické vozy startující v Shell Historic Challenge a jejich první boje o vítězství do poslední zatáčky na tomto tradičním okruhu MotoGP."

"Tato akce také umožní shlédnout v akci některé z nejnádhernějších formulí historie, doufám, že si fanoušci užijí tento vzrušující víkend stejně jako já."

V rámci jízd F1 Clienti se na Masarykově okruhu představí vozy formule 1, se kterými v minulosti závodili například Michael Schumacher, Jean Alesi nebo Niki Lauda.

Ferrari Racing Days se uskuteční na Automotodromu v Brně ve dnech 4. až 6. září 2009. A jelikož formule 1 nejezdí na Masarykově okruhu každý den, bylo by podle pořadatele Ferrari Racing Days ideálním vyvrcholením víkendu, kdyby Felipe Massa pokořil neoficiální traťový rekord 1:36, který zajel v roce 2002 David Coulthard s McLarenem.

"Naším cílem je, aby se to podařilo. Já věřím, že tam Felipe nebude chtít jen tak exhibičně kroužit," řekl na tiskové konferenci marketingový ředitel společnosti Scuderia Praha Jiří Rozkošný.

Ferrari ale zatím nerozhodlo, který monopost dá Massovi v Brně k dispozici. Pravděpodobně to bude loňské F2008.  Ředitel Scuderie Praha Robert Pergl přiznal, že do Brna mohl přijet Michael Schumacher, ale nakonec padla volba právě na Massu.

Společnost Scuderia Praha poskytne v rámci Ferrari Racing Days finanční pomoc nadaci Miss World 2006 Taťány Kuchařové. Navíc bude mít vybraná skupina lidí, kterým pomáhá nadace Krása pomoci, příležitost shlédnout Ferrari Racing Days v zázemí paddocku a také se zúčastní uzavřené galavečeře s Felipem Massou.
Diskuze (93) Další článek: FIA a FOTA našly možné řešení: ročník 2010 bude přechodný
18:21 | Podle Auto Motor und Sport je závod v Miami v příštím roce nepravděpodobný. Kalendář by tak obsahoval jen 20 závodů.
16:03 | Daniel Ricciardo potvrdil, že ho v Německu pravděpodobně čekají penalizace (via AMuS)
16:03 | Vettel: Mám rád Kimiho, ale tohle rozhodnutí není v mých rukou. Charles bude mít skvělou kariéru, ale nemusí spěchat, je mladý.
14:52 | Šéf Haasu popřel, že by s Robertem Kubicou jednal o sedačce pro příští rok.

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 21. července 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. července 2018
Závod 15.10