Felipe Massa bude spát ještě dva dny

Kolegové mu připravili DVD s video pozdravy.

26.7.2009 19:05, Tomáš Richtr

Felipe Massa byl dnes dopoledne probuzen z umělého spánku, aby prošel dalšími testy a skeny své hlavy. Poté byl do umělého spánku opět uložen, aby bylo urychleno jeho zotavování. Spát bude dalších 48 hodin.

Výsledky testů potvrdily, že Felipe Massa nemá žádná vnitřní poranění hlavy, ačkoli zhoršení stavu ještě nelze zcela vyloučit.

Velká cena Maďarska se odjela v duchu podpory na adresu pilota Ferrari. Brazilského závodníka na dálku zdravily mohutné zástupy diváků na tribunách. V jeho prázdné garáži byl po celou dobu nápis "Felipe, jsme s tebou" a italská televize Sky nahrála pozdravy a přání rychlého uzdravení od všech závodníků na DVD. To mu do nemocnice přiveze závodní inženýr Rob Smedley, až se Massa probudí.

 

26.7.2009 10:15, Tomáš Richtr
Nové zprávy od Ferrari: Massa je stabilní a čekají jej další vyšetření
Jeho místo na startu zůstane prázdné.

Ferrari před malou chvílí v tiskovém centru na Hungaroringu zveřejnilo svou tiskovou zprávu, ve které informuje o stavu Felipeho Massy. Bohužel nepřináší nic moc nového.

Podle ní je Massa ve stabilním stavu a čekají jej ještě další vyšetření, zejména CT skeny. Massův stav také naštěstí nevykazuje žádné komplikace.

Velké ceny Maďarska se dnes zúčastní jen 19 jezdců, protože Massu nikdo nahrazovat nebude.

 

26.7.2009 9:30, Tomáš Richtr
Za Felipem Massou přiletěla těhotná manželka Anna Rafaela
Vyšetření mozku nevykazují žádná poranění.

Felipe Massa zůstává v budapešťské nemocnici v umělém spánku, kde je podle dostupných zpráv ve stejném stavu jako včera večer. Další vyšetření naštěstí nepotvrdila žádná poranění mozku a nejsou očekávány žádné komplikace.

Do Budapešti přiletěla Massova rodina včetně těhotné manželky Anny Rafaely a tatínka Luize Antonia. Felipe a Anna Rafaela očekávají potomka v listopadu.

Felipe Massa jel za Rubensem Barrichellem s odstupem čtyř sekund, když jej do přilby trefila pružina.

Dnes dopoledne Ferrari zveřejní další informace.

 

25.7.2009 21:12, Eva Křivánková
Massa už je po operaci
Zůstává na jednotce intenzivní péče.

Felipe Massa podstoupil úspěšnou operaci hlavy. Zůstává na pozorování na jednotce intenzivní péče v nemocnici v Budapešti. Vedle zraněné lebky má otřes mozku a roztržené čelo. O tom, jak se mu daří, bude Ferrari informovat zase až ráno.

Brawn mezitím vyjasnil, že součástka, která uletěla z jejich auta a trefila Massu do helmy, měla asi 800 gramů. Co vedlo k závadě, tým stále vyšetřuje. V současné době čeká, až mu pružinu vrátí FIA.

 

25.7.2009 18:10, Tomáš Richtr
Massa bude muset na operaci, má poraněnou lebku a otřes mozku

Felipe Massa utrpěl poranění lebky a otřes mozku. Bude muset být podroben operaci. Ukázala to vyšetření v budapešťské nemocnici AEK. Massa zůstane na oddělení intenzivní péče, jak dlouho, není zatím jasné. Ferrari zveřejní detailnější informace dnes večer.

 

25.7.2009 17:30, Tomáš Richtr
Massa Velkou cenu Maďarska nepojede
Felipe Massa se podruhé narodil, jak potvrzují snímky.

Brazilec Felipe Massa měl dnes štěstí v neštěstí. Pilot Ferrari totiž vletěl do skákajícího úlomku zadní části vozu Rubense Barrichella, který jej trefil přímo do přilby.

Hledí a část přilby byla zničena a Massa byl poraněn na obličeji a hlavě. Italský list Gazzetta dello Sport zveřejnil dokonce Massovu fotografii chvíli po vysvobození z auta.

"Zítra nepojede," potvrdil mluvčí týmu.

K vážné nehodě došlo jen týden poté, co na britském okruhu Brands Hatch zahynul osmnáctiletý Henry Surtees po závodě formule 2, když jej do přilby trefilo utržené kolo ze soupeřova vozu.

Felipe Massa ale naštěstí nemá vážná zranění a ačkoli nebude v neděli startovat, má měsíční letní přestávku na rekonvalescenci.

 

25.7.2009 15:53, Eva Křivánková
Massa má po nehodě údajně jen lehká zranění
Je stabilizovaný, v nemocnici ho čekají vyšetření.

Felipe Massa dnes nedokončil kvalifikaci na Velkou cenu Maďarska kvůli těžké havárii. Před koncem druhé části čelně narazil do bariéry v zatáčce číslo čtyři poté, co ho do helmy zasáhla součástka pravděpodobně z auta Rubense Barrichella.

Massu museli z vozu vytáhnout záchranáři. Podle prvních zpráv by ale měl mít jen lehká zranění. Mimo jiné údajně utrpěl tržnou ránu v obličeji.

Ve zdravotním středisku, kam ho převezla sanitka, byl prý při vědomí a rozmlouval s lidmi kolem. Vrtulník ho pak dopravil do nemocnice v Budapešti k dalším vyšetřením. Ferrari uvedlo, že stav jejich jezdce je stabilizovaný.

http://twitter.com/f1sports

Další článek: Za sobotní výpadek časomíry může poškozený kabel