Favoritem v Belgii je podle Buttona McLaren

Jenson Button je přesvědčený, že si McLaren udržel formu z období před letní přestávkou, proto je favoritem na vítězství ve Spa.
Favoritem v Belgii je podle Buttona McLaren

McLaren vyhrál poslední dva závody a jezdci jsou nyní s chováním vozu spokojení. "Dá se to tak říct," odpověděl Button na otázku, zda je McLaren favoritem na výhru v Belgii. "Byly to odlišené okruhy (Maďarsko a Německo), na každém panovaly jiné podmínky a vyhrály jsme oba závody."

"Mohli byste říct, že bylo chladno a že Red Bullu chladné podmínky nevyhovují, ale tady by mělo být také chladno. Jsme v dobré formě. Nemyslím, že budeme mít náskok před Red Bullem, ten bude pořád silný, ale pokud budeme mít správnou strategii, tak máme šanci tu zvítězit, což musíme. Red Bull nepotřebuje vyhrávat, my ano."

Vettelův náskok v šampionátu je ale tak velký, že je téměř nemožné ho překonat. Podle Buttona je v tomto ohledu v nejlepší situaci Alonso, protože má u Ferrari status týmové jedničky.

"Musíme Seba porazit v každém závodě, pokud máme vyhrát šampionát," konstatoval Button. "Bude to těžké, to víme, ale budeme se snažit a bojovat až do konce. Jsme ve slušné pozici. Pro kohokoliv z nás bude opravdu těžké dohnat Sebastiana. Nejtěžší to bude pro Marka, protože když bude mít rychlé auto, Sebastian také. Pro nás je to trochu snazší, ale nejjednodušší to má Fernando. Pokud bude mít nejrychlejší auto, vyhraje."

Diskuze (81) Další článek: Heidfeld se chce s pomocí soudu vrátit do vozu v Singapuru
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00