Favoritem na sedačku u Alfy Romeo je Kuan-jü Čou

Největším favoritem na poslední volnou sedačku ve formuli 1 pro rok 2022 je čínský pilot Kuan-jü Čou.
Foto: Getty Images / Michael Regan
Favoritem na sedačku u Alfy Romeo je Kuan-jü Čou | Foto: Getty Images / Michael Regan

Haas ještě formálně nepotvrdil jezdeckou sestavu pro příští rok. Reálně je však ve F1 už jen jedna volná sedačka pro sezónu 2022 – Alfa Romeo hledá týmového kolegu pro Valtteriho Bottase.

Vyloučit nelze Giovinazziho, de Vriese, některého z juniorů Ferrari (nejspíše Ilotta). Juniora má i přímo Alfa Romeo – Theo Pourchaire je však stále poměrně mladý a nezkušený.

Favoritem je někdo ze zcela jiných vod. Podle Motorsport.com je čínský pilot Kuan-jü Čou velmi blízko zisku sedačky. Dohoda je už téměř hotová, stačí jen podepsat smlouvu.

Na druhou stranu Frédéric Vasseur trvá na tom, že je to stále otevřená záležitost. Připouští však alespoň to, že čínský jezdec je na seznamu.

„Čou odvádí ve F2 dobrou práci. Určitě je na seznamu,“ řekl Vasseur. „Ale není to jen kvůli tomu, že je Číňan, ale také proto, že je mezi prvními ve F2. Vyhrál několik závodů a myslím, že každý tým ve F1 po něm pokukuje.“

Podle Vasseura bude pro vyhodnocení juniorů ve F2 potřeba ještě počkat. Šampionát čekají ještě tři víkendy – ten další už za týden v Soči. 

Čou je členem jezdecké akademie Alpine. Ve F2 je třetí sezónou. Aktuálně je na druhém místě. Na vedoucího Oscara Piastriho ztrácí 15 bodů. 

Pourchaire je na 5. místě. „Musíme nechat Theovi čas, aby se zlepšil a vybudoval si nejen rychlost, protože tu má, ale i veškeré vzdělání okolo toho,“ řekl Vasseur. „Před dvěma měsíci mu bylo 17. F1 je velmi složitá. Máme velmi omezený počet testovacích dnů. Příští rok máme nové auto a mohli bychom mít problémy se spolehlivostí. To znamená, že bychom do Bahrajnu mohli přijet s velmi nízkým počtem najetých kilometrů a i s tím musíme počítat.“

První Číňan ve F1?

Kuan-jü Čou by se mohl stát prvním čínským jezdcem, který nastoupí do závodu formule 1. V letech 2012 a 2013 se pátečních tréninků zúčastnil s týmy HRT a Caterham Ma Čching-chua.

Kuan-jü Čou byl letos v Rakousku historicky druhým čínským jezdcem, který nastoupil do tréninku formule 1.

Váš názor Další článek: Od „covidových“ závodů k normálu. Jak by mohl vypadat kalendář pro rok 2022?
15:41 | V únoru proběhne ve Švédsku Závod šampionů. Tým Finska budou tvořit Valtteri Bottas a Mika Häkkinen.
15:17 | Na zadních křídlech, helmách a overalech jezdců Red Bullu a AlphaTauri se tento víkend objeví logo značky Acura. Je to obchodní značka, kterou používá Honda v USA.
19. října | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00