Fanoušky by tato nepředvídatelnost mohla brzy přestat bavit, říká Webber

Přestože je dosavadní průběh letošní sezony velmi zajímavý, všechno má své hranice. Australan se obává o to, aby měla bitva o titul ten správný náboj.
Fanoušky by tato nepředvídatelnost mohla brzy přestat bavit, říká Webber

V prvních pěti závodech jsme zatím pokaždé viděli jiného vítěze z jiného týmu. Totéž se naposledy ve formuli 1 stalo v roce 1983. Ani po návratu do Evropy není zřejmé, kteří jezdci mají nejvyšší šance na zisk titulu mistra světa, což je něco, na co jsme v minulých ročnících nebyli zvyklí.   

"Je to velmi neobvyklé. Jak se sezona vyvíjí, uděláte si obrázek o tom, kteří jezdci jsou favority na titul, avšak (letos) je velmi těžké poznat, které týmy nebo jezdci budou tři nebo čtyři závody před koncem v nejlepší pozici," cituje Webbera australský Sportal.

Nepředvídatelnosti, která je hlavním znakem letošní sezony, si nejvíce užívají fanoušci. Pilot Red Bullu si nicméně myslí, že i tato nastalá situace má své hranice. Podle jeho slov fanoušci sice chtějí, aby byl šampionát vyrovnaný, na druhou stranu se ale obává, že pokud se o titul mistra světa bude ucházet tolik jezdců, bitva o celkové vítěžství nebude mít ten správný náboj a fanouškům se to brzy líbit přestane.

"Myslím si, že pro fanoušky je to zajímavé. Nevím ale, jestli je to, že mají tolik odlišných vítězů, nepřestane bavit. Je pěkné mít tolik různých vítězů, ale také je dobré mít rivaly, jezdce, kteří budou bojovat o šampionát. Uvidíme, jak se sezona bude vyvíjet, možná nějaká rivalita a nějaké bitvy nakonec přijdou," dodává.   

Další článek: Massa: Ze své rychlosti jsem po zranění v Maďarsku nic neztratil