Fanoušek, který se dostal v Singapuru na trať, míří k soudu

Za jeho počínání mu hrozí půlroční vězení nebo pokuta.

Muž, který se během nedělní Velké ceny Singapuru formule 1 dostal až na závodní okruh, byl ještě ten den zatčen policií. Dnes si u soudu vyslechl obvinění.

Yogvitam Pravin Dhokia byl spatřen, jak v 37. kole stojí na kraji trati za třináctou zatáčkou na Esplanade Drive a fotografuje si projíždějící monoposty. Přes vysílačku na něj svůj tým upozornil například Sebastian Vettel z Ferrari.

Vedení závodu okamžitě vyslalo na trať zpomalovací vůz, v tu chvíli však již muž otvorem v plotu opouštěl trať.

Sedmadvacetiletý muž byl obviněn z bezohledného jednání, kterým ohrozil život jezdců F1. Soud mu zabavil pas, jelikož nedokázal zaplatit kauci 15 000 singapurských dolarů (téměř 257 000 Kč). Jak sám uvedl, peníze neměl, protože všechny utratil za cestu do Singapuru na velkou cenu.

Hlavní líčení u soudu ho čeká 6. října. Dhokia by mohl skončit na šest měsíců ve vězení, nebo mu soud uloží pokutu ve výšce 2 500 singapurských dolarů (přes 42 600 Kč).