Fanoušci Verstappena vyhrožují Salovi zabitím

Pětisekundová penalizace pro Maxe Verstappena vzbudila pořádný rozruch a emoce. Sportovní komisaři čelí dokonce výhrůžkám.

Max Verstappen po penalizaci za nedodržení limitů tratě dostal pětisekundovou penalizaci. Jeho velmi dobrý výkon v závodě, kdy se po startu z 16. místa dostal až do boje o stupně vítězů, tak skončil trochu neslavně. Verstappena přitom v jeho relativně krátké kariéře vyhnali ze stupňů vítězů už dvakrát. Poprvé vloni v Mexiku.

U obou případů byl australský komisař Garry Connelly, kterého Verstappen označil za idiota. Kromě toho byl sportovním komisařem v USA Čech Radovan Novák a také bývalý jezdec Mika Salo, který F1 opustil v roce 2002. Poté závodil pro Ferrari, což asi na některé fanoušky také zapůsobilo jako rudý hadr.

„Dostal jsem výhrůžky smrtí, hlavně z Holandska,“ řekl Salo pro SuomiF1.

„Změny článku na Wikipedii byly zábavné, ale vyhrůžky mně a dalším stewardům by neměly být tolerovány.“

„Byl to tvrdý trest, ale pravidla jsou pravidla. Jasně říkají, že pokud jezdec získá výhodu, dostane penalizaci.“