Fanoušci v Silverstonu budou asi opět slavit, ale ne díky Hamiltonovi

McLaren očekává v Británii další těžký závod.
Zatímco v loňské sezóně rozjásal Lewis Hamilton při své domácí Grand Prix britské fanoušky a byl na cestě za titulem mistra světa, letos očekává v Silverstonu zcela odlišný víkend. Radost do domácích řad ale zřejmě přinese Jenson Button.

"Očekáváme, že bude příští víkend velmi náročný," prozradil Hamilton. "Za prvé, Silverstone je jeden z nejrychlejších okruhů kalendáře a je zřejmé, že se náš vůz nechová dobře v rychlých zatáčkách. Také bude těžší těžit z KERS stejně jako na ostatních okruzích, protože tam není moc míst tvrdého brzdění."

Jezdci se po průjezdu cílovou rovinkou dotknou poprvé brzd až ve Stowe, což znamená projetí téměř poloviny okruhu bez brzdění. KERS má největší přínos na výjezdu z pomalých zatáček na dlouhé rovinky, takové úseky ale v Silverstonu chybí.

"Bude to těžké, ale těším se, že budu závodit doma, před domácími fanoušky, užiju si domácí stravu od Lindy a celou tu atmosféru," řekl Hamilton.

Jako největší favorit závodu i celého šampionátu jede do Silverstonu Jenson Button. Pro Hamiltona je alespoň malou útěchou, že by trofej za vítězství v britské GP mohla zůstat doma.

"Důvod, proč vede šampionát, je ten, že od prvního kola zimních testů neudělal ani jednu chybu," řekl Hamilton o Buttonovi. "To je ten typ přípravy, která vám pomůže zvítězit v šampionátu. A on si zcela zaslouží být v takové pozici."

"Je to skvělé pro Brawn GP a Mercedes a bude to skvělé pro britské fanoušky, protože budou moci v Silverstonu podporovat dva britské jezdce."
Další článek: Přiblížili jsme se předním týmům, tvrdí Williams