Fanoušci by nové závody viděli nejraději v Londýně a New Yorku

Městské tratě nejsou tak nepopulární, jak by se na první pohled mohlo zdát. Tedy alespoň podle průzkumu mínění fanoušků.
Fanoušci by nové závody viděli nejraději v Londýně a New Yorku

Anketu uspořádal Hilton Racing, který podniká v oblasti ubytování a služeb s ním spojených ve formuli 1, přičemž se zároveň angažuje jako sponzor týmu McLaren. Zúčastnily se jí "tisíce fanoušků z celého světa" a její výsledky dnes publikoval.

Nejpohodovějším jezdcem formule 1 byl letos podle tohoto průzkumu Lewis Hamilton, následovali ho Jenson Button a Sebastian Vettel. Čtyřicet procent respondentů označilo za nejlepšího nováčka sezóny Nica Hülkenberga, druhý skončil s 29 procenty hlasů Kamuj Kobajaši.

Nejlepším novým týmem byl podle očekávání zvolen Lotus. Součástí průzkumu byly také dvě netradiční otázky. V kategorii "jezdec, s kterým byste nejraději zašli na skleničku" vyhrál Jenson Button, zatímco Lewis Hamilton se podle fanoušků oblékal nejlépe ze všech pilotů. Navíc jeho přítelkyně Nicole Scherzingerová vyhrála s 50 procenty hlasů kategorii manželek a přítelkyň.

Nejlepším závodem roku byla zvolena Grand Prix Abú Zabí. A zřejmě nejpřekvapivější odpovědi přišly na otázku, kde by fanoušci nejraději viděli nový závod. V Británii divákům zřejmě nestačí tradiční Silverstone, protože tuto kategorii vyhrál Londýn. Ani legendární Stará cihelna není ideálním místem pro závody v USA, protože druhý skončil New York.

Další článek: Prezident Ferrari připomněl hrozbu konkurenční série, chce víc peněz

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.