Fanoušci by nové závody viděli nejraději v Londýně a New Yorku

Městské tratě nejsou tak nepopulární, jak by se na první pohled mohlo zdát. Tedy alespoň podle průzkumu mínění fanoušků.
Fanoušci by nové závody viděli nejraději v Londýně a New Yorku

Anketu uspořádal Hilton Racing, který podniká v oblasti ubytování a služeb s ním spojených ve formuli 1, přičemž se zároveň angažuje jako sponzor týmu McLaren. Zúčastnily se jí "tisíce fanoušků z celého světa" a její výsledky dnes publikoval.

Nejpohodovějším jezdcem formule 1 byl letos podle tohoto průzkumu Lewis Hamilton, následovali ho Jenson Button a Sebastian Vettel. Čtyřicet procent respondentů označilo za nejlepšího nováčka sezóny Nica Hülkenberga, druhý skončil s 29 procenty hlasů Kamuj Kobajaši.

Nejlepším novým týmem byl podle očekávání zvolen Lotus. Součástí průzkumu byly také dvě netradiční otázky. V kategorii "jezdec, s kterým byste nejraději zašli na skleničku" vyhrál Jenson Button, zatímco Lewis Hamilton se podle fanoušků oblékal nejlépe ze všech pilotů. Navíc jeho přítelkyně Nicole Scherzingerová vyhrála s 50 procenty hlasů kategorii manželek a přítelkyň.

Nejlepším závodem roku byla zvolena Grand Prix Abú Zabí. A zřejmě nejpřekvapivější odpovědi přišly na otázku, kde by fanoušci nejraději viděli nový závod. V Británii divákům zřejmě nestačí tradiční Silverstone, protože tuto kategorii vyhrál Londýn. Ani legendární Stará cihelna není ideálním místem pro závody v USA, protože druhý skončil New York.

Diskuze (82) Další článek: Prezident Ferrari připomněl hrozbu konkurenční série, chce víc peněz
15:54 | HWA bude spolupracovat ve F2 s týmem Arden. Šance pro juniory Mercedesu...
20. ledna | Objevují se spekulace, že manažerem Micka Schumachera bude N. Todt.
20. ledna | odkaz
18. ledna | Vůz Ferrari prošel crash testy.