Fanoušci by nové závody viděli nejraději v Londýně a New Yorku

Městské tratě nejsou tak nepopulární, jak by se na první pohled mohlo zdát. Tedy alespoň podle průzkumu mínění fanoušků.
Fanoušci by nové závody viděli nejraději v Londýně a New Yorku

Anketu uspořádal Hilton Racing, který podniká v oblasti ubytování a služeb s ním spojených ve formuli 1, přičemž se zároveň angažuje jako sponzor týmu McLaren. Zúčastnily se jí "tisíce fanoušků z celého světa" a její výsledky dnes publikoval.

Nejpohodovějším jezdcem formule 1 byl letos podle tohoto průzkumu Lewis Hamilton, následovali ho Jenson Button a Sebastian Vettel. Čtyřicet procent respondentů označilo za nejlepšího nováčka sezóny Nica Hülkenberga, druhý skončil s 29 procenty hlasů Kamuj Kobajaši.

Nejlepším novým týmem byl podle očekávání zvolen Lotus. Součástí průzkumu byly také dvě netradiční otázky. V kategorii "jezdec, s kterým byste nejraději zašli na skleničku" vyhrál Jenson Button, zatímco Lewis Hamilton se podle fanoušků oblékal nejlépe ze všech pilotů. Navíc jeho přítelkyně Nicole Scherzingerová vyhrála s 50 procenty hlasů kategorii manželek a přítelkyň.

Nejlepším závodem roku byla zvolena Grand Prix Abú Zabí. A zřejmě nejpřekvapivější odpovědi přišly na otázku, kde by fanoušci nejraději viděli nový závod. V Británii divákům zřejmě nestačí tradiční Silverstone, protože tuto kategorii vyhrál Londýn. Ani legendární Stará cihelna není ideálním místem pro závody v USA, protože druhý skončil New York.

Diskuze (82) Další článek: Prezident Ferrari připomněl hrozbu konkurenční série, chce víc peněz
12:51 | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
11:26 | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.
24. května | Pneumatiková mezera bude i na Hungaroringu. Pirelli tam nominuje střední, měkkou a ultraměkkou.
24. května | Podle jezdců Mercedesu vydrží hypedměkké pneumatiky v závodě maximálně 7 kol.
24. května | Žádný trest pro Maxe Verstappena za couvání z únikové zóny v první zatáčce.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10