Fanoušci by nové závody viděli nejraději v Londýně a New Yorku

Městské tratě nejsou tak nepopulární, jak by se na první pohled mohlo zdát. Tedy alespoň podle průzkumu mínění fanoušků.
Fanoušci by nové závody viděli nejraději v Londýně a New Yorku

Anketu uspořádal Hilton Racing, který podniká v oblasti ubytování a služeb s ním spojených ve formuli 1, přičemž se zároveň angažuje jako sponzor týmu McLaren. Zúčastnily se jí "tisíce fanoušků z celého světa" a její výsledky dnes publikoval.

Nejpohodovějším jezdcem formule 1 byl letos podle tohoto průzkumu Lewis Hamilton, následovali ho Jenson Button a Sebastian Vettel. Čtyřicet procent respondentů označilo za nejlepšího nováčka sezóny Nica Hülkenberga, druhý skončil s 29 procenty hlasů Kamuj Kobajaši.

Nejlepším novým týmem byl podle očekávání zvolen Lotus. Součástí průzkumu byly také dvě netradiční otázky. V kategorii "jezdec, s kterým byste nejraději zašli na skleničku" vyhrál Jenson Button, zatímco Lewis Hamilton se podle fanoušků oblékal nejlépe ze všech pilotů. Navíc jeho přítelkyně Nicole Scherzingerová vyhrála s 50 procenty hlasů kategorii manželek a přítelkyň.

Nejlepším závodem roku byla zvolena Grand Prix Abú Zabí. A zřejmě nejpřekvapivější odpovědi přišly na otázku, kde by fanoušci nejraději viděli nový závod. V Británii divákům zřejmě nestačí tradiční Silverstone, protože tuto kategorii vyhrál Londýn. Ani legendární Stará cihelna není ideálním místem pro závody v USA, protože druhý skončil New York.

Diskuze (82) Další článek: Prezident Ferrari připomněl hrozbu konkurenční série, chce víc peněz
17:16 | Podle FIA je 10 % šance na déšť v FP3 a kvalifikaci. Uvidíme poprvé slicky...
16:45 | Force India chce do prosince rozhodnout o novém názvu...
23:48 | Ricciardo ve druhém tréninku nevyjel. protože měl defekt na své sadě pneumatik do přechodných podmínek.
23:25 | Red Bull se vrací k B specifikaci motoru Renault po problémech s mapováním motoru.

GP USA 2018

Pátek 19. října 2018
1. trénink Hamilton (1:47.502, mokro)
2. trénink Hamilton (1:48.716, mokro)
Sobota 20. října 2018
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 21. října 2018
Závod 20.10