Fanoušci by mohli vybírat jezdce dne

Strategická skupina a Komise F1 jednaly o možnostech, jak zatraktivnit současnou formuli 1. Jednou z myšlenek je možnost výběru nejlepšího jezdce závodu a nejlepšího předjížděcího manévru.
Fanoušci by mohli vybírat jezdce dne

Jak už to tak chodí, na složitějších návrzích se týmy nedokáží dohodnout, takže jsou podporovány spíše kosmetické novinky.

Jednou z nich by mohla být větší interakce s fanoušky. Pomoci internetu či přímo sociálních sítí by mohli fanoušci vybírat po každé Grand Prix „jezdce dne“ a nejlepší předjížděcí manévr.

Jak konkrétně to bude fungovat, o tom se nejspíše povede diskuse v následujících dnech. Podobný druh interakce má také formule E, která jde ještě mnohem dál a nevybírá nejlepší jezdce, ale lidé mohou v rámci tzv. FanBoostu přidělit pro závod extra výkon vybraným jezdcům.

Kromě toho by mohla vzniknout Pitstop Challenge trophy, kterou by po konci sezóny dostali mechanici týmu, který měl nejrychlejší zastávky v boxech.

Něco podobného, i když méně oficiálního, již existuje. Trofej uděluje společnost DHL a za loňský rok ji dostalo Ferrari.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Výrobci se dohodli na snížení cen pohonných jednotek

21:46 | Roman Staněk zdraví české fanoušky po prvním pódiu ve formuli 3! Video: Tomáš Enge odkaz
18:00 | Podle Mercedesu bylo Hamiltonovo kontroverzní výjezdové kolo rychlejší než to předchozí.
17:56 | Velká nehoda ve čtyřiadvacetihodinovce ve Spa, která připomenula události ne až tak dávné. Dva jezdci jsou v nemocnici, ale mimo ohrožení života. odkaz
14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00