Fanoušci by mohli vybírat jezdce dne

Strategická skupina a Komise F1 jednaly o možnostech, jak zatraktivnit současnou formuli 1. Jednou z myšlenek je možnost výběru nejlepšího jezdce závodu a nejlepšího předjížděcího manévru.
Fanoušci by mohli vybírat jezdce dne

Jak už to tak chodí, na složitějších návrzích se týmy nedokáží dohodnout, takže jsou podporovány spíše kosmetické novinky.

Jednou z nich by mohla být větší interakce s fanoušky. Pomoci internetu či přímo sociálních sítí by mohli fanoušci vybírat po každé Grand Prix „jezdce dne“ a nejlepší předjížděcí manévr.

Jak konkrétně to bude fungovat, o tom se nejspíše povede diskuse v následujících dnech. Podobný druh interakce má také formule E, která jde ještě mnohem dál a nevybírá nejlepší jezdce, ale lidé mohou v rámci tzv. FanBoostu přidělit pro závod extra výkon vybraným jezdcům.

Kromě toho by mohla vzniknout Pitstop Challenge trophy, kterou by po konci sezóny dostali mechanici týmu, který měl nejrychlejší zastávky v boxech.

Něco podobného, i když méně oficiálního, již existuje. Trofej uděluje společnost DHL a za loňský rok ji dostalo Ferrari.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Výrobci se dohodli na snížení cen pohonných jednotek

18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.
18. dubna | V Imole začalo pršet... zatím hlavně nad částí okruhu.
18. dubna | Technický ředitel AlphaTauri Egginton uvedl, že převodovka ve voze Cunody skončila na dva kusy...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen