Fangiovo tělo bude exhumováno, rozhodl soud

Mistr světa F1 zemřel téměř před 20 let, 17. července 1995.
Fangiovo tělo bude exhumováno, rozhodl soud

Tělo pětinásobného mistra světa Formule 1 Juana Manuela Fangia bude příští měsíc exhumováno. Rozhodl tak argentinský soud kvůli testu otcovství.

Celá záležitost má svůj začátek v roce 2013, kdy se úřadům přihlásil Oscar Cesar Espinoza, který tvrdí, že je Fangiův syn.

Nyní, jen pár dní před výročím 20 let od Fangiovy smrti, proto soud rozhodl o tom, že 7. srpna bude tělo exhumováno k analýze DNA.

Fangio je pochován na hřbitově ve městě Balcarca, kde se také v roce 1911 narodil. Jeho tělo bude nyní převezeno do nedalekého Mar del Plata, kde mu budou odebrány vzorky DNA.

Fangio se nikdy neoženil. Dlouhou dobu měl však vztah s Andreou Berrnuet, Espinozovou matkou.

Argentinec začal závodit ve 30. letech 20. století. Ve své kariéře v F1 dokázal vyhrát 24 závodů a s vozy Alfa Romeo, Maserati, Mercedes a Ferrari také tituly mistra světa.

Foto: Getty Images / V. Wright

Další článek: Ricciardo: Nepotřebuji manažera

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.