Falešné pitstopy: Wolff je popírá, podle Whitinga jde o součást hry

Toto Wolff popřel, že by Mercedes v Monze provedl falešný pit stop.

Pohyb osob v boxové uličce je samozřejmě omezený. Platí to dokonce i pro mechaniky, kteří podle pravidel mohou do boxové uličky vstoupit pouze v případě, že připravují zastávku v boxech. Teoreticky by tak falešné zastávky měly být proti pravidlům.

Mercedes během GP Itálie vyslal mechaniky na boxové stání, ale pak je zase odvolal. Toto Wolff popřel, že by šlo o falešný pit stop.

„Říkáte tomu phantom pitstop, ale nebylo to fantomové. Byli jsme připraveni udělat opak. Pokud by Kimi nezastavil, tak by k zastávce došlo. Byli jsme připraveni.“

Wolffova slova ale tak úplně nekorespondují s realitou, protože Mercedes své mechaniky poslal na boxové stání i v dalších kolech. A opět k žádné zastávce nedošlo.

Wolff po závodě svůj tým chválil. „Ukazuje to, že závodění se odehrává v neděli. Jsem hrdý na práci, kterou tým odvedl – na všechny lidi od šasi a motoru. Autu jsme rozuměli lépe. Pneumatikám jsme rozuměli lépe. Přidali jsme i nějaký výkon, i když v sobotu to tak nevypadalo, protože jsme nezískali pole position. A řekl bych to, i kdybychom nevyhráli.“

„Měli jsme spolehlivé auto, které dobře zacházelo s pneumatikami. Nebyly na nich žádné puchýře jako u Ferrari. Byl to brilantní výkon jezdců i týmu.“

Räikkönena porážka v Monze mrzí. Měli jsme rychlost na vítězství, říká

Räikkönena porážka v Monze mrzí. Měli jsme rychlost na vítězství, říká

Whitingovi falešné zastávky nevadí

Charlie Whiting bere falešné pitstopy s určitým nadhledem. „Můj pocit je a zůstává, že je to všechno součást hry. Nechceme, aby týmy stály v pitlane v případě, že nebudou dělat zastávku. Kdyby to udělali každé kolo, myslím, že bychom se na to podívali. Možná ale přemýšleli o zastávce a pak si to rozmysleli. Pokud někdo nedělá něco zjevně nesprávného, nemyslím si, že s tím něco uděláme.“

Foto: Getty Images / Mark Thompsons

Další článek: Video: Incident, za který dostal Verstappen penalizaci

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10