Faktory, které zachránily Flörschové život

Lewis Hamilton Vlasous  |  20. 11. 2018 23:36

Dovolim si rict, ze Florschova posunula hranice lidskych moznosti v tom, co lze prezit. Takove pretizeni melo znamenat zniceni organu. Pamatuji na nejaky porad kdy rikali, ze naraz ve 100km/h nemuze lidske telo vydrzet a hle, 270km/h a holka pise na instagram, ze je ji vcelku fajn..

Je náraz a náraz, že... je rozdíl, zda trefí pevnou zeď, nebo zda její let napřed zbrzdí plot a poté postupně zastaví trubková struktura tribuny.

martinkozak.com, artofsport.cz

Lewis Hamilton Vlasous  |  20. 11. 2018 23:27

Ja bych se s dovolenim postavil za halo. S nim by japonec skoncil bez ujmy, zachranilo to uz hlavu Leclerka a tahle holka vlitla do boudy taky vicemene hlavou a ram kolem hlavy bych ja osobne v te situaci docela bral.

No ono ji prvotne do vzduchu pomohla ta super umistena modra "klobasa" za klasickym obrubnikem a ta dalsi formule dokonala dilo zkazy

https://imgur.com/gallery/Dnoeypn

A jeste video zepredu

https://www.youtube.com/watch...

Příspěvek byl 3× upraven, naposled 20. 11. 2018 15:50

Pierre Gasly Ferda.  |  20. 11. 2018 15:18

Zvýšené obrubníky.
Je tohle zlo opravdu nutné? Nevzpomínám si, že by někdy byly k prospěchu věci. Spíše naopak. Nebývá žádnou vyjímkou, že i pouhým přejetím obrubníku a nárazu na něj tvrdou podlahou dochází u jezdců k poranění páteře, ale FIA se je stále snaží nacpat kde se jen dá a čím jsou vyšší, tak je FIA spokojenější.
Tentokrát sice možná Sophii pomohly, ale na druhou stranu obrubník zcela jasně ohrozil na životě další lidi a jen zázrakem nedošlo ke ztrátám na životech.

Z jedničky hážu myslivnu, že hír a včil ani jinde na place, či po webštaci, nikdo nikde o tym nehantýroval. Že ta koc z Rajchu je v cajku, nebejt teho šmajchlkabinetu, tak to zarumplovala v prvnim štochu, je sice krásné. Ale dost storek o ni, jako jo, je betelné že jeji columna vertebralis je gut, ikdyž si ju přepulila a že može o Vánocách s nějakym uhrovatym pasrem vozkoušet komplit celou kamasutru. Ale že temu boyovi před ni malem ustřelila glocnu a další štyry fachmany malem přepulila už nikeho ne.sere. Nechcu její štígro nijak zveličovat, ale ona nebyla jediná, kera fajtila o lajf....

RIP F1 2008 | Obrigado Felipe 2002-2017

Možná by měla být i trestně stíhána za ohrožení tolika životů z důvodu nedbalosti.

Sebastian titul 2019!!! | Forza Honda!!!

kdyby stála doma u sporáku, nebo seděla starýmu na klíně, tak by byla v poho...

Jednou jel na prkně z kopce, Dr. Bambus,
měl však smůlu, srazil ho trambus!

Budeme v hospodě sedět, né jak Bambus
Tam nesrazí nás žádnej trambus...

...v hospodě se ti prostě nic nestane, maximálně dojde pivo!

Příspěvek byl 1× upraven, naposled 20. 11. 2018 09:44

prof. PhDr. Tomáš Moudrý DrSc.

Na finální soudy je brzy a nechme to těm, kteří mají více informací. Přesto bych si dovolil říct, že takto hrůzostrašnou nehodu přežili všichni zúčastnění relativně dobře. V prvním okamžiku jsem myslel, že slečna je mínus, ale naštěstí holka přežila. Ano, zlomená páteř není žádná sranda, ale pokud se potvrdí prognózy lékařů, tak by neměla mít žádné trvalé následky (doufejme). Teď jen ať má dost síly a trpělivosti pro dlouhou a vleklou rekonvalescenci.

Jak se prokázalo u toho japonského jezdce, tak oblouk nad hlavou je dostatečná ochrana i při takto šílených karambolech. Halo je prostě k ničemu, jen komplikuje záchranu v případě, že by se motor vzňal nebo kdyby ta holčina padla zpět "na střechu". To by ji vyprošťovali mnohem mnohem hůře. Ono je totiž dost podstatný rozdíl, když pilot je schopen vystoupit, nebo není schopen vystoupit sám, ale komunikuje a reaguje na situaci a nebo když prostě je v bezvědomí nebo takto těžce paralizován, že se z kokpitu bez cizí pomoci prostě sám nemá možnost (nebo sílu) sám dostat. To pak celé slavné halo je jen další těžká překážka, která okrádá o v tu chvíli cenné sekundy.

Určitě zanalyzovat důvody toho, proč vylétla tak vysoko a odstranit to. Zase na druhou stranu vlétnout ve 273kilometrové rychlosti couvající přímo do tvrdé bariéry asi taky není žádná sranda (hlavně pro mozek a vnitřní orgány).

Závěrem tedy jen chci říct, že to nakonec dopadlo relativně dobře a jsem za to rád.

Souhlas až na to haloo, je to dobrá věc a i kdyby zachránila jediný život za 10 let tak účel splnila

Michael Schumacher = na věky nejlepší. | | Jediný pravý nick! Trapná kopie tam MÁ přidanou tečku.

a ked za tych 10 rokov vdaka Halo niekto umrie, alebo odrazi nejaky predmet priamo do jazdcovej hlavy a sposobi mu vazne zranenia, zrusime ho? Kto moze sudit a povedat, ze je to dobra vec?! Nikto.....cas ukaze

Však on ukazuje.

Sebastian titul 2019!!! | Forza Honda!!!Přihlásit k odběru
Posílat příspěvky na adresu:

16:35 | Williams bude mít částečně nového partnera. Od roku 2020 se jim stane RoKIT Drinks.
14:43 | F1 bude GP Mexika vysílat přes Twitch, ale jen v Německu, Lucembursku, Švýcarsku, Dánsku, Norsku a Švédsku.
21. října | Nicholase Latifiho čekají tři první tréninky v řadě. Může to být příprava na příští rok. Latifi je favoritem na sedačku u Williamsu.
18. října | Alex Albon navštívil Correu v nemocnici. odkaz

GP Mexika 2019

Pátek 25. října 2019
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 26. října 2019
3. trénink 17.00–18.00
Kvalifikace 20.00–21.00
Neděle 27. října 2019
Závod 20.10