Fairuz Fauzy se stal záložním jezdcem týmu Lotus Renault

Po rozchodu s týmem Lotus našel Fairuz Fauzy uplatnění u Lotusu Renault. V letošní sezóně bude v Enstonu působit jako třetí pilot.
Fairuz Fauzy se stal záložním jezdcem týmu Lotus Renault

Fauzy se v loňské sezóně zúčastnil pěti pátečních volných tréninků ve voze stáje Lotus Racing. Smlouvu na místo třetího jezdce mu ale Tony Fernandes neprodloužil s tím, že zálohu týmu budou tvořit jezdci z GP2. Fauzy si tedy našel místo u Lotusu Renault.

"Je mi ctí být součástí top týmu, který v tomto sportu hodně dokázal," uvedl malajsijský pilot. "Sní o tom každý pilot. Je to skvělá příležitost zlepšit se jako jezdec a co nejvíce se naučit o formuli 1, abych se snad jednoho dne sám postavil na startovní rošt."

Fauzy se tak stal prvním členem akademie LRGP, kterou vytvořil tým z Enstonu. V průběhu roku se k němu přidají další jezdci, kteří s ním budou tvořit zálohu Lotusu Renault a připravovat se na závody Grand Prix.

Kromě plnění svých povinností ve formuli 1 bude Fauzy letos závodit v GP2 pro týmu Super Nova.

Diskuze (11) Další článek: Hülkenberg měl nabídku od Virginu, ale raději bude třetím jezdcem jinde
19:59 | Verstappen má pro závod 5 sad čerstvých hyperměkkých pneumatik. Tolik jich ale asi potřebovat nebude. odkaz
17:24 | Laudy se zeptali, jak by řešil Verstappena: Vyměnil Za koho? Jeho mozek!
26. května | Ferrari si nakonec nechá nové zadní zavěšení. Ve čtvrtek po problémech v Barceloně zkoušelo zpět staré zavěšení. To… odkaz
25. května | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink Ricciardo (1:11.786)
Kvalifikace Ricciardo (1:10.810)
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10