F2: Sprint v Melbourne ovládl Hauger. Staňkovi nevyšel risk s přezutím na mokré pneumatiky

Dennis Hauger se stal vítězem sobotního sprintového závodu F2 v Melbourne. Norský jezdec využil startu z prvního místa a následně zvítězil stylem start-cíl.
F2: Sprint v Melbourne ovládl Hauger. Staňkovi nevyšel risk s přezutím na mokré pneumatiky

Historicky první závod moderní F2 na území Austrálie příliš akce nenabídl. 

Po desátém místě v páteční kvalifikaci vyrážel po otočení elitní desítky do sobotního sprintu z nejvýhodnější pozice Dennis Hauger. Jezdec týmu MP Motorsport této příležitosti využil na maximum a ihned po startu se ujal vedení.

V první polovině závodu byl norský jezdec pod tlakem ze strany Jaka Crawforda. Za Američanem se po 11 z 22 kol drželi Kush Maini a Arthur Leclerc. Pořadí na prvních čtyřech místech tak odpovídalo startovním pozicím.

Poměrně dobře vyšel úvod českému závodníkovi Romanu Staňkovi, který si po startu ze 17. místa rychle polepšil o tři příčky.

Klidný průběh závodu narušila až situace ze 14. kola, kdy se po kontaktu s Juanem Manuelem Correou do hodin dostal domácí Jack Doohan. O jednu pozici si díky tomu polepšil Staněk, ale především to znamenalo výjezd safety caru.

V té chvíli navíc začaly na trať padat dešťové kapky, což někteří jezdci využili k risku a přezutí na pneumatiky do mokra. Mezi těmito odvážlivci nechyběl ani Staněk.

Safety car nakonec na trati kroužil až do konce 20. kola. Mezitím se zlepšilo počasí a bylo jasné, že jezdcům na mokrých pneumatikách riskantní přezutí nevyjde.

Během dvou kol po restartu se pořadí na čelních pozicích nezměnilo, takže si pro první letošní vítězství dojel Hauger, jehož na stupně vítězů doprovodili Crawford a Maini. Vítězný Nor se navíc mohl těšit z bonusu v podobě jednoho bodu navíc za nejrychlejší kolo závodu.

Staněk nakonec závod dojel na šestnácté pozici. 

Po pěti odjetých závodech je situace v šampionátu velmi vyrovnaná. I nadále vede s 33 body Boschung, za kterým je pořadí následující: Iwasa (33 bodů), Pourchaire (32), Hauger (30) a Vesti (29).

Program F2 v Melbourne uzavře zítřejší hlavní závod. Ten odstartuje ve 3:35 českého času.

Další článek: V posledním tréninku byl v Melbourne nejrychlejší Verstappen

Témata článku: ,