F2: Přerušený hlavní závod v Monaku ovládl Vesti. Staněk bodoval sedmým místem

Frederik Vesti zvítězil v Monaku stylem start-cíl. Roman Staněk po startu z poslední pozice dojel sedmý, když vydělal na výjezdu safety caru a následném přerušení závodu.
F2: Přerušený hlavní závod v Monaku ovládl Vesti. Staněk bodoval sedmým místem

Na poměry městských okruhů proběhl úvod hlavního závodu F2 v Monaku velmi v klidu.

Z prvního místa startující Vesti si pohlídal svoji pozici a ujal se vedení. Ani bezprostředně za ním nedošlo k velkým posunům, takže se za dánského pilota zařadili Martins, Pourchaire a Doohan.

Další akce se v Monaku začala dít až s první vlnou zastávek v boxech.

Nadpoloviční část pilotů, většinou startujících z konce první desítky dál, zvolila strategii startu na měkčí (růžové) sadě pneumatik. Tito závodníci začali své mechaniky navštěvovat od osmého kola.

Vpředu se nicméně i nadále držel Vesti před Martinsem, Pourchairem a dalšími lídry, kteří začínali na tvrdší (červené) směsi pneumatik.

Klidné monacké dopoledne nejprve přerušilo vyhlášení virtuálního safety caru v 19. kole po odstoupení Fittipaldiho. Tuto neutralizaci však nikdo k zastávce v boxech nevyužil.

Zásadní moment závodu nastal ve 22. kole, kdy v pasáži před kasinem poměrně tvrdě havaroval Doohan. Incident si vyžádal výjezd safety caru a poté, co Australanův monopost začal hořet, rozhodlo ředitelství závodu o vyvěšení červených vlajek.

Ještě před přerušením závodu si všichni zbývající závodníci, kteří měli před zastávkou, stačili vyměnit pneumatiky, čímž získali velkou výhodu nad těmi, jež pit stop absolvovali při zelených vlajkách. Kromě lídrů v čele s Vestim byl mezi těmito šťastlivci také Staněk, který si díky tomu podržel osmou příčku.

Po odklizení vozu Doohana následoval restart závodu. Ten však nebyl příliš standardní, jelikož pole bylo mezi osmým a devátým místem rozděleno více než 30sekundovou mezerou.

Ve zbývajících kolech došlo na předních místech už jen k jedné zásadní změně. Martins dostal penalizaci (průjezd boxy) za to, že nezpomalil pod žlutými vlajkami, kvůli čemuž přišel o druhou příčku a propadl se na osmé místo.

Pro vítězství si, po zkrácení závodu kvůli vypršení časového limitu, nakonec poměrně v poklidu dojel nový lídr šampionátu Vesti před Pourchairem. Třetí příčku si připsal Maloney před Verschoorem, Haugerem, Mainim a sedmým Staňkem, který odolal tlaku Martinse a zajistil si tak svůj dosud nejlepší výsledek ve formuli 2.

Výsledky

P Jezdec Tým Ztráta Kol
1 Frederik Vesti Prema Racing   39
2 Théo Pourchaire ART Grand Prix 2,5 39
3 Zane Maloney Rodin Carlin 13,0 39
4 Richard Verschoor Van Amersfoort Racing 21,6 39
5 Dennis Hauger MP Motorsport 22,3 39
6 Kush Maini Campos Racing 25,3 39
7 Roman Staněk Trident 27,3 39
8 Victor Martins ART Grand Prix 27,6 39
9 Jak Crawford Hitech Pulse-Eight 42,0 39
10 Ajumu Iwasa DAMS 44,3 39
11 Ollie Bearman Prema Racing 45,2 39
12 Isack Hadjar Hitech Pulse-Eight 46,0 39
13 Jehan Daruvala MP Motorsport 54,5 39
14 J.M.Correa Van Amersfoort Racing 57,6 39
15 Roy Nissany PHM Racing by Charouz 1:12.0 39
16 Brad Benavides PHM Racing by Charouz 1:12.4 39
17 Clément Novalak Trident 1:12.8 38
Ralph Boschung Campos Racing   31
Jack Doohan Invicta Virtuosi Racing   21
Amaury Cordeel Invicta Virtuosi Racing   21
Enzo Fittipaldi Rodin Carlin   17
Arthur Leclerc DAMS   7
Další článek: Wolff nebyl nadšený z nanebevzetí vozu Lewise Hamiltona po třetím tréninku

Témata článku: ,