F2: Boschung vyhrál první sprint letošní sezony. Staněk skončil třináctý | Foto: Getty Images

F2: Boschung vyhrál první sprint letošní sezony. Staněk skončil třináctý

Ralph Boschung využil nejlepšího postavení na startu a dojel si v Bahrajnu pro vítězství ve sprintu. Český zástupce Roman Staněk dlouho bojoval o umístění v bodované osmičce, ale nakonec dojel třináctý.

Švýcar Ralph Boschung si v úvodním sprintu sezony 2023 počínal zcela suverénně. Po startu z pole postition, které získal zásluhou včerejšího desátého místa v kvalifikaci, se ujal vedení a to po celý závod nepustil. Pro jezdce týmu Campos Racing jde o první vítězství ve formuli 2, ve které debutoval již v roce 2017.

Na stupních vítězů Boschunga doplnili Dennis Hauger z týmu MP Motorsport, který byl především v závěru závodu velmi silný, a Victor Martins ze stáje ART Grand Prix.

Pro body si ještě dojeli čtvrtý Ajumu Iwasa, pátý Théo Pourchaire, šestý Jehan Daruvala, sedmý Kush Maini a osmý Enzo Fittipaldi.

Nepříliš ideální premiéru ve formuli 2 prožil Čech Roman Staněk. Pilot týmu Trident nejprve nedokázal využít druhého místa na roštu a postupně se propadl až ke konci první desítky.

Poté, co si Arthur Leclerc odbyl penalizaci, se Staněk posunul na sedmé místo, které držel až do 18. z 23 kol.

V závěru se však před Staňka nejprve dostal Kush Maini a krátce poté i oba jezdci Carlinu – Fittipaldi a Zane Maloney.

Rodák z Valašského Meziříčí nakonec neudržel ani desátou příčku, když se v závěrečných metrech propadl na konečnou třináctou pozici.

Závodní program F2 v Bahrajnu uzavře nedělní hlavní závod, který je na programu od 11:20. Z pole position do něj odstartuje Pourchaire, zatímco Staněk bude usilovat o body z deváté příčky.