F1sport se stal partnerem Pirelli

Portál F1sport.cz se spojil s oficiálním dodavatelem pneumatik formule 1 - společností Pirelli. Jedním z výsledků spolupráce je nový web.
F1sport se stal partnerem Pirelli

Historie společnosti Pirelli je více než stoletá a pneumatiky do mezinárodních motoristických šampionátů začal italský výrobce dodávat už v roce 1907. Letos se Pirelli vrátilo po dvaceti letech do královny motorsportu a stalo se oficiálním dodavatelem pneumatik formule 1.

Při této příležitosti vznikl portál pirelli.f1sport.cz, který nabízí nejen zprávy o aktuálním dění ve formuli 1 ve spolupráci s F1sport.cz, ale také sekci pro média, kde nebudou chybět tiskové zprávy společnosti Pirelli, fotogalerie z Grand Prix a později také videa.

Společnost Pirelli vstoupila do tříletého kontraktu na dodávku pneumatik pro formuli 1 se dvěma cíli. Chce dodávat kvalitní a bezpečné pneumatiky a přitom řízeným omezením jejich životnosti zatraktivnit závody. Změny v pravidlech v čele s novými pneumatikami, které nutí týmy častěji zajíždět do boxů a plánovat důmyslné strategie, vyvolaly již při prvních závodech mezi fanoušky, novináři, komentátory i samotnými jezdci bouřlivé diskuze, které pokračují i před GP Španělska. I tento fakt, vedle napínavější podívané, kterou závody nyní nabízí, je důkazem, že Pirelli svůj úkol splnilo.

Další článek: Přečtěte si nový F1Mag s analýzou situace Michaela Schumachera