F1 zruší jednu z tradic. V Monaku se už nebude trénovat ve čtvrtek

Tréninky formule 1 se konají tradičně v pátek. Existuje ale jedna výjimka a tou je Monako, kde se jede už ve čtvrtek. Od příštího roku tomu tak už nebude.
Foto: Getty Images 
F1 zruší jednu z tradic. V Monaku se už nebude trénovat ve čtvrtek | Foto: Getty Images

Čtvrteční termín tréninků má kořeny v dávné minulosti a souvisí se svátkem Dne Nanebevstoupení Páně, který se slaví v pátek. Dnes se jedná už spíše o tradici, která ale místním uleví. V pátek mohou být na část dne otevřeny komunikace pro místní obyvatele, zásobování apod. 

Kalendář na příští rok bude oficiálně představen v říjnu, ale už dnes víme, že se v Monaku pojede pravděpodobně 27. až 29. května. Kvůli rostoucímu počtu závodů, přidání Miami do kalendáře (má se jet na jaře) a logistice se také v Monaku pojedou tréninky v pátek. 

„Monako bude třídenní,“ řekl šéf F1 Stefano Domenicali v rozhovoru pro CNN. „Takže to bude pátek, sobota a neděle místo čtvrtka, přestávky, pak soboty a neděle. Ano, to je změna, kterou zavedeme v příštím roce.“

Další článek: Chybám Hamiltona je věnována malá pozornost, myslí si Ralf Schumacher

Témata článku: ,

Aktuality

11:05 | Stanice Nova Action bude v lednu vysílat Dakar... na místo vyrazí i štáb. 
9:03 | V italské Bologni se dnes uskuteční Galavečer FIA. Budou předány ceny nejen mistrům světa... přenos z galavečeru bude od 21:30 vysílán živě, odkaz najdete včas na F1sport. 
8. prosince | „Situace ve Ferrari mě mrzí a dělá mi starosti,“ řekl Montezemolo listu Corriere dello Sport. „V těchto chvílích, protože mi na Ferrari opravdu záleží, se raději nebudu vyjadřovat jinak, než že poznamenám, že mám pocit, že je to společnost bez vůdce.“ 
7. prosince | Pro přístup do paddocku formule 1 nebude už potřeba mít očkování proti covidu-19. F1 rozvolňuje...