F1 změnila interval mezi testy na COVID-19. Mekies popsal, jak to bude fungovat

Formule 1 bude osoby v paddocku testovat méně často, než se původně plánovalo.
F1 změnila interval mezi testy na COVID-19. Mekies popsal, jak to bude fungovat

Formule 1 měla v úmyslu testovat všechny osoby v paddocku formule 1 každé dva dny. Nakonec to bude jednou za pět dnů. Mimořádně pak budou testovány osoby s příznaky COVID-19.

„Všichni budou potřebovat kompletní zdravotní prohlídku, aby mohli vstoupit do paddocku v Rakousku i těch dalších,“ řekl sportovní ředitel Ferrari Laurent Mekies, kterého cituje RaceFans.

Formule 1 připravuje přes 10 tisíc testů na koronavirus. Neunikne nikdo.

Formule 1 připravuje přes 10 tisíc testů na koronavirus. Neunikne nikdo.

„Znamená to, že musíme mít osvědčení od našich lékařů, že jsme způsobilí se zúčastnit závodu. Způsobilý se zúčastnit bude znamenat, že jste v dobrém zdravotním stavu, abyste přijeli, absolvovali jste test na Covid-19. Všichni proděláme test PCR méně než čtyři dny před odjezdem do Rakouska…takže každý, koho uvidíte v paddocku, prošel testem na Covid-19, PCR testem, méně než čtyři dny předtím.“

Původně se plánovalo, že testy budou prováděny každé dva dny. Nyní to má být jednou za pět dnů.

„Ano, v nějaké fázi jsme mluvili o každých dvou dnech. Bylo to uvolněno na pět dní. Myslím, že v následujících týdnech uvidíte další přehodnocování tohoto protokolu. Doufám, že ve stejném směru, ve směru uvolnění některých z těchto věcí. Ale jak jsem řekl, když se podíváte na celkový obraz, myslím, že jsme toho udělali hodně, aby to bylo co nejbezpečnější, takže změna mezi dvěma a pěti dny není klíčová.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Foto: Red Bull testoval v Silverstonu. Verstappen kvůli opatřením přijet nemohl

19:42 | Junior Ferrari Robert Shwartzman vyhrál závod formule 2.
13:09 | Jeden z dalších aspektů. Není to jen o trati a vozech. V současné době jsou podmínky takové, že v případě nehody nemůže vzlétnout vrtulník. A ten je s ohledem na vzdálenost Štýrského Hradce klíčový.
12:57 | Problém pro GP Maďarska: každý z rizikové země (z pohledu F1 hlavně Velká Británie) se může zdržovat jen na okruhu a v hotelu. Pokud bude "chycen" jinde, dostane 15 tisíc euro pokuty. Může to odradit zejména novináře nebo lidi z doprovodných sérií.
11:16 | Na Red Bull Ringu prší. Pokud by dnes kvalifikace nebyla možná, existují tři scénáře: 1) Kvalifikace by se jela v neděli dopoledne (pravděpodobné, má být hezky), 2) Vzaly by se výsledky třetího tréninku (pokud bude), 3) vzaly by se výsledky druhého tréninku.

GP Štýrska 2020

Pátek 10. července 2020
1. trénink Pérez (1:04.867)
2. trénink Verstappen (1:03.660)
Sobota 11. července 2020
3. trénink Zrušeno (déšť)
Kvalifikace Hamilton (1:19.273, déšť)
Neděle 12. července 2020
Závod 15.10