F1 výrazně prodloužila přestávku. Liberty Media poprvé připouští, že se letos nemusí závodit

Formule 1 přijímá další opatřené, které mají pomoci zvládnout současnou situaci.
F1 výrazně prodloužila přestávku. Liberty Media poprvé připouští, že se letos nemusí závodit  | Foto: Getty Images / Clive Mason

Liberty Media potvrdila, že provedla v rámci svých firem několik převodů podílů, aby měla větší likviditu pro zvládnutí krize. Některým týmům byly také zaslány peníze předem.

Kromě toho bylo podle Auto Motor und Sport prodlouženo uzavření továren. Původně přesunutá letní přestávka má tradičně 2 týdny, ale týmy se dohodly, že ji prodlouží rovnou na 3. Později přišlo další prodloužení na 5 týdnů a nyní u týmů z 35 na 63 dní a u výrobců motorů z 35 na 49 dní.

Existují ale výjimky. 50 dnů po zahájení přestávky může maximálně 10 zaměstnanců pracovat na projektech delší dobou rozběhu, které nemají přímý vliv na aerodynamiku.Musí ale jejich jména a popis práce nahlásit FIA.

Analogicky to platí pro výrobce motorů 36 dní po začátku přestávky. Připomeňme, že přestávka začala u jednotlivých týmů v různou dobu.

Letos bez závodů? Ve hře je i tato možnost

„Nemluvíme o otevřené šekové knížce,“ uvedl ředitel Liberty Media Greg Maffei k zálohám, které byly týmům vyplaceny. „Chceme, aby týmy byly solventní, protože je to důležité, abychom mohli úspěšně závodit v roce 2020, 2021 a dál.“

Marko už doma plánuje závod v izolaci. Opatření budou velmi tvrdá

Marko už doma plánuje závod v izolaci. Opatření budou velmi tvrdá

F1 studuje možnost pořádání závodů za zavřenými dveřmi, ale Maffei připustil možnost, že se letos nepojede vůbec.

„Uvažujeme o hypotetických situacích, ve kterých je nula závodů a také další s 15 až 18 závody bez fanoušků a pouze pro týmy. Nemáme žádné záruky, že sezóna začne.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Oranžová cunami jako fenomén doby. Nejlepší fotografie fanoušků Maxe Verstappena

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.