F1 vylepšila službu F1 TV Pro. Tento týden odvysílá celé předsezónní testy

Formule 1 vylepšila před startem sezóny svou službu F1 TV Pro. Stejně jako vloni, také letos bude možné na F1 TV Pro sledovat předsezónní testy.
Foto: Getty Images
F1 vylepšila službu F1 TV Pro. Tento týden odvysílá celé předsezónní testy | Foto: Getty Images

Služba F1 TV Pro je od letošního roku dostupná také v Česku a na Slovensku. Jedná se o službu, kterou nabízí přímo F1, nemá tedy nic společného s žádnou televizní společností. F1 TV Pro nabízí mimo jiné živé onboard záběry ze všech vozů.

Před startem sezóny došlo k několika vylepšením. Kvalita obrazu byla vylepšena na 1080p a 50 snímků za sekundu. Rozhraní a systém přehrávání byly přepracovány, což uživatelům poskytuje lepší stupeň kontroly nad streamy, které nebylo možné během živého vysílání pozastavit nebo posunout.

Zkoušeli jsme F1 TV Pro. Co nabízí, kolik stojí a jak funguje?

Zkoušeli jsme F1 TV Pro. Co nabízí, kolik stojí a jak funguje?

Byla také přidána lepší podpora pro vysílání do televize. Uživatelé nyní mohou záběry přehrávat pomocí Google Chromecast a Apple AirPlay. O prvním zařízení jsme mimochodem psali v článku. Stojí přes 1000 Kč a lze ho připojit k jakékoliv televizi, která má HDMI výstup a USB. Nemusí se jednat o novou smart televizi.

Ve vývoji jsou také služby pro zařízení Android TV, Apple TV a Amazon Fire TV.

F1 TV Pro stojí v České republice i na Slovensku 49,99 euro ročně (aktálně je k dispozici sleva 25 % z této částky) nebo 5,99 euro měsíčně.

Odvysílá předsezónní testy

V pátek začínají v Bahrajnu třídenní předsezónní testy. V kompletní podobě je odvysílá F1 TV Pro. Dopolední část začíná každý den v 8:00 a končí ve 12:00. Poté následuje přestávka na oběd. Odpoledne se bude testovat od 13:00 do 17:00.

V případě testů bývá dostupný jen hlavní stream, onboard kamery k dispozici nejsou. 

Pokud si chcete F1 TV Pro pouze vyzkoušet, je ideální čas. Při zaplacení měsíčního předplatného (cca 160 Kč) budete mít k dispozici testy i celý první závodní víkend v Bahrajnu na konci března.

V průběhu testů bude k dispozici také tradiční textový online přenos na F1sport.

Další článek: Téma: Proč Sebastian Vettel u Ferrari selhal?

4. srpna | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.