F1 vylepšila službu F1 TV Pro. Tento týden odvysílá celé předsezónní testy

Formule 1 vylepšila před startem sezóny svou službu F1 TV Pro. Stejně jako vloni, také letos bude možné na F1 TV Pro sledovat předsezónní testy.
Foto: Getty Images
F1 vylepšila službu F1 TV Pro. Tento týden odvysílá celé předsezónní testy | Foto: Getty Images

Služba F1 TV Pro je od letošního roku dostupná také v Česku a na Slovensku. Jedná se o službu, kterou nabízí přímo F1, nemá tedy nic společného s žádnou televizní společností. F1 TV Pro nabízí mimo jiné živé onboard záběry ze všech vozů.

Před startem sezóny došlo k několika vylepšením. Kvalita obrazu byla vylepšena na 1080p a 50 snímků za sekundu. Rozhraní a systém přehrávání byly přepracovány, což uživatelům poskytuje lepší stupeň kontroly nad streamy, které nebylo možné během živého vysílání pozastavit nebo posunout.

Zkoušeli jsme F1 TV Pro. Co nabízí, kolik stojí a jak funguje?

Zkoušeli jsme F1 TV Pro. Co nabízí, kolik stojí a jak funguje?

Byla také přidána lepší podpora pro vysílání do televize. Uživatelé nyní mohou záběry přehrávat pomocí Google Chromecast a Apple AirPlay. O prvním zařízení jsme mimochodem psali v článku. Stojí přes 1000 Kč a lze ho připojit k jakékoliv televizi, která má HDMI výstup a USB. Nemusí se jednat o novou smart televizi.

Ve vývoji jsou také služby pro zařízení Android TV, Apple TV a Amazon Fire TV.

F1 TV Pro stojí v České republice i na Slovensku 49,99 euro ročně (aktálně je k dispozici sleva 25 % z této částky) nebo 5,99 euro měsíčně.

Odvysílá předsezónní testy

V pátek začínají v Bahrajnu třídenní předsezónní testy. V kompletní podobě je odvysílá F1 TV Pro. Dopolední část začíná každý den v 8:00 a končí ve 12:00. Poté následuje přestávka na oběd. Odpoledne se bude testovat od 13:00 do 17:00.

V případě testů bývá dostupný jen hlavní stream, onboard kamery k dispozici nejsou. 

Pokud si chcete F1 TV Pro pouze vyzkoušet, je ideální čas. Při zaplacení měsíčního předplatného (cca 160 Kč) budete mít k dispozici testy i celý první závodní víkend v Bahrajnu na konci března.

V průběhu testů bude k dispozici také tradiční textový online přenos na F1sport.

Váš názor Další článek: Téma: Proč Sebastian Vettel u Ferrari selhal?