F1 uveřejnila záběry páteční kolize Péreze a Ocona

Kolizi jsme kvůli technickým problémům neviděli (jen vůz Péreze s poškozenou pneumatikou). F1 dnes uveřejnila záběry na sociálních sítích a webu.
Foto: Getty Images / Lars Baron
F1 uveřejnila záběry páteční kolize Péreze a Ocona | Foto: Getty Images / Lars Baron

Ocon byl v době incidentu v pomalém kole, Pérez v rychlém. Jezdec Alpine zpomalil, aby Péreze pustil před sebe a zatočil na vnitřek zatáčky. Oba jezdci však dosáhli apexu páté zatáčky ve stejnou dobu a došlo ke kontaktu. 

F1 zůstala hluchá a slepá. Problémy v prvním tréninku způsobilo optické vlákno

F1 zůstala hluchá a slepá. Problémy v prvním tréninku způsobilo optické vlákno

Oba jezdci u sportovních komisařů uvedli, že šlo o nešťastné nedorozumění. K incidentu přispěly i problémy F1. Týmům nefungovaly řádně týmová rádia.

Další článek: Další červené vlajky a smazané časy. V posledním tréninku v Imole byl nejrychlejší Verstappen

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.