F1 si registrovala nové ochranné známky pro asijské závody

Poté, co si Vietnam zajistil pořádání velké ceny vozů formule 1, se zdá, že další asijskou destinací, kterou zvažuje majitel F1, společnost Liberty Media, budou Filipíny.
F1 si registrovala nové ochranné známky pro asijské závody

Britský The Independent uvádí, že F1 získala ochrannou známku 'Velká cena Filipín' pro sportovní událost, vysílání a upomínkové předměty.

Filipíny, které se skládají z tisíců ostrovů, nikdy nehostily významnou mezinárodní automobilovou akci. U hlavního města Manily byl vybudován závodní okruh. Podle The Independent si F1 zaregistrovala také značku 'Velká cena Manily'.

Asie přišla v posledních letech o závody v Indii, Jižní Koreji a Malajsii. Od roku 2020 se naopak nově pojede na městském okruhu v Hanoji. Šéf globálního sponzoringu F1 Liberty Media Murray Barnett nedávno projevil zájem mít druhý závod v Číně.

Liberty chce v budoucnu druhý závod v Číně

Liberty chce v budoucnu druhý závod v Číně

Hostit závod formule 1 zvažují také další státy. Liberty Media se dlouhodobě zajímá o závody v Nizozemsku a floridském Miami, zatímco Finsko nyní provádí studii proveditelnosti.

Nejistou budoucnost mají naopak tradiční evropské velké ceny ve Velké Británii a Itálii.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Alonso, Kobajaši, van der Zande a Taylor zvítězili v Daytoně!

15:03 | George Russell testoval v Abú Dhabí s Mercedesem pneumatiky pro rok 2021. Během dvou dnů ujel 218 kol.
8. prosince | Plány Alonsa pro rok 2020: Dakar a Indy, pro rok 2021: zpět v F1 nebo WEC (hypercary). Martin Brundle spekuluje, že by se Alonso mohl do F1 vrátit s Renaultem.
6. prosince | Český esports závodník Martin Štefanko, který byl členem Haasu v F1 eSports, oznámil ukončení kariéry.
5. prosince | Britský premiér Boris Johnson v rámci předvolební kampaně navštívil továrnu Red Bullu. Vyzkoušel si výměnu pneumatik. Jak dlouho mu to trvalo, neuvedl. Red Bull to letos zvládl za 1,82 s. odkaz