F1 se s počtem závodů dostává do bodu zlomu, říká Horner

Podle šéfa Red Bullu Christiana Hornera se počet velkých cen za jeden rok začíná blížit limitní hranici.
F1 se s počtem závodů dostává do bodu zlomu, říká Horner

Letošní kalendář F1 ve své konečné podobě čítá 22 závodů, což je vyrovnání rekordu z let 2021 a 2022. Původně měl být přitom aktuální ročník rekordním, dva závody (v Šanghaji a v Imole) však byly z různých důvodů zrušeny, takže hranice 24 velkých cen zatím nebude dosažena.

Počet závodů z dlouhodobého hlediska roste především kvůli novým destinacím, jako jsou například nedávno přidané závody v Miami a v Las Vegas.

Názory na počet závodů se různí. Podle šéfa Red Bullu Christiana Hornera se však F1 dostává k hornímu limitu.

„Člověk se dostane do bodu, kdy si říká, že už dojde k nasycení. Celkem 23 závodů (vč. Imoly) je šílená porce závodů a kilometrů, které musíme za sezonu ujet,“ řekl Horner na konferenci deníku Financial Times, jejíž tématem byla budoucnost automobilů.

„Myslím, že je lepší závodit ve stávajících destinacích, než jen přidávat další a další, protože se jednou dostanete do bodu zlomu. A řekl bych, že od toho nejsme moc daleko,“ prohlásil zkušený týmový boss, podle kterého je ideální počet závodů 18.

„Problém je v tom, že se pak objeví Stefano (Domenicali, šéf F1, pozn. red.) a každý rok se zkouší stejný trik – 'Aha, možná nemůžeme jet v Silverstone', nebo 'Monza vypadá trochu nejistě' a tak dále...,“ přiblížil muž, který stojí v čele Red Bullu od roku 2005.

„Na druhou stranu pak neustále přicházejí s novými místy a skvělými závody, kterým je těžké říct ne,“ uznal Horner s tím, že je však třeba pamatovat na dva faktory – personál týmů i fanoušky u televizí.

„Náš cestovní plán je brutální. Vedle toho je zde 23 nedělí, během kterých si musí lidé udělat čas na dvě hodiny, což je náročné, pokud chcete sledovat celou sezonu.“

Další článek: Že byl Michael Schumacher na jedno kolo rychlejší než Lewis Hamilton? Nesouhlasím, tvrdí Windsor

Témata článku: