F1 riskuje závodění před prázdnými tribunami

Formuli 1 vážně hrozí, že se odtrhne od veřejnosti, pokud její představitelé nezačnou jednat a nepřiblíží sport blíže fanouškům, myslí si šéf Ferrari Maurizio Arrivabene.
F1 riskuje závodění před prázdnými tribunami

Arrivabene před nedávnem nahradil v čele stáje z Maranella Marca Mattiacciho, ve formuli 1 však působí již déle díky spolupráci Ferrari a značky Philip Morris. F1 v letošní sezóně zaznamenala pokles návštěvnosti, Ital proto věří, že na formuli 1 by se na okruhy už nemusel chodit dívat nikdo, pokud se vedení nepokusí ji fanouškům přiblížit.

„Je tu problém s návštěvností závodů,” řekl pro ESPN F1. „Musíme pracovat na tom, abychom lidem nabídli podívanou a emoce, přivedli formuli 1 blíže fanouškům, v opačném případě riskujeme, že budeme závodit sami na prázdných okruzích.”

Již dříve šéf formule 1 Bernie Ecclestone prohlásil, že jej mladí diváci nezajímají. Arrivabene na to má jiný názor.

„Musíme přijít na to, jak co nejvíce využít věcí, které nová generace používá, přilákat tím mladé lidi a dát fanouškům šanci dostat se více do kontaktu s hvězdami našeho sportu. Lépe bychom například mohli využít čtvrtek v rámci závodního víkendu.”

Další článek: Renault letošní sezónu zpackal, říká Grosjean

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10