F1 pro mě byla nejprve skličující, přiznal Albon

Alexander Albon přiznal, že byl svým přestupem do formule 1 před letošní sezónou „vystrašený“, zisk bodů v prvních závodech mu však podle jeho slov pomohl s tlakem.
F1 pro mě byla nejprve skličující, přiznal Albon

Nováček v týmu Toro Rosso při své premiéře ve formuli 1 příjemně překvapil, když už ve druhém a třetím závodě kariéry ve F1 bodoval. Před úvodním závodem v Austrálii přitom s vozem formule 1 jel jen v předsezónních testech a na představení letošního vozu STR14 v Misanu.

Albon řekl, že si nyní již mnohem více zvykl na život v paddocku formule 1. „Jakmile v něm strávíte nějaký čas, není cirkus F1 tak bláznivý,“ řekl.

„Stačí se jen přizpůsobit a všechno je pak normální. Dostávám se do toho. Na začátku to bylo v některých aspektech trochu skličující v tom, kolik věcí jste museli udělat. Teď si na to už člověk víc zvykne.“

Albon bodoval devátým místem v Bahrajnu a desátým v Číně, kde se do nejlepší desítky dostal po startu z boxů. Zisk bodů mu přitom pomohl k větší sebedůvěře.

Tost: Na Albonův přestup do Red Bullu je ještě brzy

Tost: Na Albonův přestup do Red Bullu je ještě brzy

„Brzký zisk bodů byl pro mě dobrý. Jsem také spokojen s týmem, cítím se s nimi velmi dobře, nemám pocit stresu nebo něčeho takového. Dostává se mi od těchto kluků velkého množství podpory a mám dobrý pocit,“ řekl.

„Stále se učím. Vždy, když skončí víkend, říkám si 'Přál bych si, abych to věděl'. Bylo to tak v posledních šesti závodech. Stále se učím a zlepšuji se, ale není to snadné.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Kdyby jezdci museli v závodě jet jako v kvalifikaci, bylo by závodění náročnější, věří Grosjean

19:42 | FIA opět řeší porušení protokolů: Leclerc a Bottas se mezi závody vrátili domů. To sice mohou, ale musí zůstat ve své bublině. Oba budu upozorněni. Oba se také brání, že neudělal nic špatného (Leclerc například absolvoval dva testy).
18:10 | Albon řekl, že by předjetí Hamiltona udělal znovu úplně stejně.
17:18 | Ferrari přivezlo nové přední křídlo a podlahu. Možná stihne ještě dopravit i nové zadní křídlo.
16:16 | Konečně něco užitečného... F1 testuje grafiku, ve které je přepis rádiové komunikace s jezdcem....

GP Štýrska 2020

Pátek 10. července 2020
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 11. července 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 12. července 2020
Závod 15.10