F1 pro mě byla nejprve skličující, přiznal Albon

Alexander Albon přiznal, že byl svým přestupem do formule 1 před letošní sezónou „vystrašený“, zisk bodů v prvních závodech mu však podle jeho slov pomohl s tlakem.
F1 pro mě byla nejprve skličující, přiznal Albon

Nováček v týmu Toro Rosso při své premiéře ve formuli 1 příjemně překvapil, když už ve druhém a třetím závodě kariéry ve F1 bodoval. Před úvodním závodem v Austrálii přitom s vozem formule 1 jel jen v předsezónních testech a na představení letošního vozu STR14 v Misanu.

Albon řekl, že si nyní již mnohem více zvykl na život v paddocku formule 1. „Jakmile v něm strávíte nějaký čas, není cirkus F1 tak bláznivý,“ řekl.

„Stačí se jen přizpůsobit a všechno je pak normální. Dostávám se do toho. Na začátku to bylo v některých aspektech trochu skličující v tom, kolik věcí jste museli udělat. Teď si na to už člověk víc zvykne.“

Albon bodoval devátým místem v Bahrajnu a desátým v Číně, kde se do nejlepší desítky dostal po startu z boxů. Zisk bodů mu přitom pomohl k větší sebedůvěře.

Tost: Na Albonův přestup do Red Bullu je ještě brzy

Tost: Na Albonův přestup do Red Bullu je ještě brzy

„Brzký zisk bodů byl pro mě dobrý. Jsem také spokojen s týmem, cítím se s nimi velmi dobře, nemám pocit stresu nebo něčeho takového. Dostává se mi od těchto kluků velkého množství podpory a mám dobrý pocit,“ řekl.

„Stále se učím. Vždy, když skončí víkend, říkám si 'Přál bych si, abych to věděl'. Bylo to tak v posledních šesti závodech. Stále se učím a zlepšuji se, ale není to snadné.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Váš názor Další článek: Kdyby jezdci museli v závodě jet jako v kvalifikaci, bylo by závodění náročnější, věří Grosjean