F1 pro mě byla nejprve skličující, přiznal Albon

Alexander Albon přiznal, že byl svým přestupem do formule 1 před letošní sezónou „vystrašený“, zisk bodů v prvních závodech mu však podle jeho slov pomohl s tlakem.
F1 pro mě byla nejprve skličující, přiznal Albon

Nováček v týmu Toro Rosso při své premiéře ve formuli 1 příjemně překvapil, když už ve druhém a třetím závodě kariéry ve F1 bodoval. Před úvodním závodem v Austrálii přitom s vozem formule 1 jel jen v předsezónních testech a na představení letošního vozu STR14 v Misanu.

Albon řekl, že si nyní již mnohem více zvykl na život v paddocku formule 1. „Jakmile v něm strávíte nějaký čas, není cirkus F1 tak bláznivý,“ řekl.

„Stačí se jen přizpůsobit a všechno je pak normální. Dostávám se do toho. Na začátku to bylo v některých aspektech trochu skličující v tom, kolik věcí jste museli udělat. Teď si na to už člověk víc zvykne.“

Albon bodoval devátým místem v Bahrajnu a desátým v Číně, kde se do nejlepší desítky dostal po startu z boxů. Zisk bodů mu přitom pomohl k větší sebedůvěře.

Tost: Na Albonův přestup do Red Bullu je ještě brzy

Tost: Na Albonův přestup do Red Bullu je ještě brzy

„Brzký zisk bodů byl pro mě dobrý. Jsem také spokojen s týmem, cítím se s nimi velmi dobře, nemám pocit stresu nebo něčeho takového. Dostává se mi od těchto kluků velkého množství podpory a mám dobrý pocit,“ řekl.

„Stále se učím. Vždy, když skončí víkend, říkám si 'Přál bych si, abych to věděl'. Bylo to tak v posledních šesti závodech. Stále se učím a zlepšuji se, ale není to snadné.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Kdyby jezdci museli v závodě jet jako v kvalifikaci, bylo by závodění náročnější, věří Grosjean

18. října | Alex Albon navštívil Correu v nemocnici. odkaz
18. října | V nejbližších dnech by mělo být oznámeno předčasné ukončení spolupráce mezi McLarenem a Petrobrasem.
18. října | Mladík Red Bullu Patricio O’Ward, který v japonské super formuli nahradil Ticktuma, bude nahrazen Jurim Vipsem. #helmutovagelotinaa
17. října | Týmy zatím neschválily zavedení tří zkušebních kvalifikačních závodů v příštím roce. Je nutný jednomyslný souhlas.

GP Mexika 2019

Pátek 25. října 2019
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 26. října 2019
3. trénink 17.00–18.00
Kvalifikace 20.00–21.00
Neděle 27. října 2019
Závod 20.10