F1 představí v několika závodech novou grafiku se zajímavými daty

Formule 1 už nějaký ten pátek spolupracuje s Amazon Web Services ve snaze přinést fanouškům více informací. Letos chce představit další novinky.
F1 představí v několika závodech novou grafiku se zajímavými daty

Formule 1 chystá na letošní rok novou grafiku s daty. V průběhu sezóny představí šest souborů dat v šesti závodech.

První se objeví hned v Rakousku, kde divák uvidí „skóre výkonu auta“. Bude založeno na řadě statistik týkajících se silných stránek auta – včetně výkonu, přilnavosti, přítlaku, odporu. V nabídce budou čtyři základní metriky: od výkonu v pomalých zatáčkách, přes rychlé zatáčky, rovinky až po ovladatelnost auta. 

Ve druhém závodě v Silverstonu srovná F1 rychlost jezdců a to těch současných i minulých od roku 1983. 

Ve Spa bude ukázáno, jak dobře jezdci zvládají rychlé (nad 175 km/h) a pomalé (pod 125 km/h) zatáčky. 

V další fázi sezóny budou představeny grafiky pro hodnocení dovedností jezdců, vývoj vozu / týmu a celkový výkon v sezóně. Nakonec nás čekají i grafiky s predikcí kvalifikace a závodu.

Cílem hodnocení dovedností jezdce bude identifikovat nejlepšího jezdce na základě zohlednění různých výkonů – kvalifikace, start, závodní rychlost, práce s pneumatikami, styly předjíždění a bránění pozice.

Další článek: Kubicu stále mrzí, že v roce 2008 nedokázal s BMW získat titul

20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.
15. září | Dokument o Schumacherovi je už na Netflixu. Celkem ve 190 zemích a 30 jazycích a to včetně češtiny.