F1 Power Rankings: Ve Španělsku byl nejlepší Leclerc

Podle expertů formule 1 podal ve Španělsku nejlepší výkon Charles Leclerc.

Leclerc dostal průměrnou známku 9,8. Experti F1 hodnotí výkon z celého víkendu. Monačan dokázal zajet v kvalifikaci čtvrtý nejrychlejší čas, měl dobrý start, při kterém se dostal před Bottasem. Nakonec byl v cíli závodu čtvrtý.

Leclerc Alonsa na startu nekopíroval. Jen jsem využil příležitost, říká o předjetí Bottase

Na druhém místě skončil vítěz závodu Lewis Hamilton, na třetím pak už s větší ztrátou Max Verstappen.

Na rozdíl od pozice v závodě, k dobré známce není potřeba dobrý vůz. Experti formule 1 si tak podruhé všimli i výkonu Micka Schumachera.

Průběžné pořadí

V čele pořadí zůstává Lewis Hamilton. Na druhou pozici se dostal Verstappen a na třetí Leclerc. Oba si polepšili na úkor Norrise, který přišel o tři místa.

Další článek: V Monaku máme šanci vyhrát, říká Pérez

11:27 | Osmihodinovka v Portimau odstartuje v neděli ve 12:00. Přímý přenos vysílá Eurosport 2 od 15:00 do 18:30, závěr závodu poté nabídne Eurosport 1 od 18:30 do 20:30. Komentují Jiří Šlégl a Martin Straka...
23:36 | Marcus Ericsson vyhrál závod IndyCar v Detroitu. Pomohla mu nehoda Grosjeana. Pro Ericssona je to první vítězství od roku 2013 (GP2).
21:14 | Jedna z nejhorších věcí, které se mohou v motorsportu stát... zaseknutý plynový pedál. Felix Rosenquist je při vědomí a snad ok. odkaz
11. června | McLaren od roku 2022 vstoupí do série Extreme E.