F1 Power Rankings: Nejlepším jezdcem je Hamilton, nahoru jde Gasly

Nejlepším jezdcem na startovním roštu je momentálně podle odborníků Lewis Hamilton.

Lewis Hamilton zůstává po závodě ve Spa v čele žebříčku. Ve Spa získal na mokré trati pole position. O první místo ale přišel už v prvním kole. Závod vyhrál Sebastian Vettel, který ale zůstal na 4. místě.

Skokanem kola je Pierre Gasly, který byl během letní přestávky potvrzen jako jezdec Red Bullu pro příští sezónu a polepšil si o pět míst.

Gasly odstartoval z 10. místa a dojel devátý na trati, která Toro Rosso s ohledem na výkon motoru Honda neměla sedět.

Velký propad zaznamenal naopak Nico Hülkenberg, který byl minule druhý ale po chybě na startu a následném „bowlingu“ se odkutálel zcela mimo žebříček.

F1 Power Rankings (závody 11 až 13)

Žebříček má odrážet aktuální formu jezdců – bere v úvahu poslední tři závodní víkendy. Hodnotí se nejen výkon v závodě ale v průběhu celého víkendu.

V závorce je uvedena změna oproti předešlému závodu.

Diskuze (21) Další článek: Vettel v Miláně boural se svým ferrari
23:58 | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.
18. října | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
18. října | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.