F1 Power Rankings: Nejlepší byl v Rakousku Norris, Hamilton mimo první desítku

S novou sezónou je zpět také F1 Power Rankings, který hodnotí výkony jezdců v závodě i v průběhu celé sezóny.
F1 Power Rankings: Nejlepší byl v Rakousku Norris, Hamilton mimo první desítku | Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Také letos bude pět odborníků formule 1 známkovat výkony jezdců v průběhu grand prix. Hodnotí se výkon jezdce v průběhu víkendu a ne jeho konečná pozice. Anketu tak může klidně vyhrát jezdec, který dojel mimo stupně vítězů, nebo nedojel vůbec.

Letos se Power Rankings počítá trochu jinak. Vloni mohl dát každý z expertů jezdci 0 až 10 bodů. Jezdec tak mohl dostat maximálně 50 bodů za závod. V celkové tabulce se pak počítal průměr.

Letos je to podobné, jen se z celkového počtu budů udělá průměr a v celkovém pořadí se budou tyto průměry zřejmě sčítat. Nejlepší skóre, které může jezdec v závodě získat, je tedy 10.

Lando Norris se k němu přiblížil. Dostal 9,8. Na druhém místě skončil vítěz závodu Vatltteri Bottas, který se o něj podělil s Charlesem Leclercem.

Odborníci z F1 také ocenili výkony obou jezdců Red Bullu, kteří neviděli cíl závodu. Naopak Lewis Hamilton se do první desítky vůbec nedostal. V kvalifikaci byl poražen Bottasem, nezpomalil pod žlutými vlajkami a v závodě kolidoval s Albonem.

10 Carlos Sainz 7,,6 5 -
Další článek: Nové komponenty i úpravy: Týmy před víkendem reagují na vysokou úmrtnost v GP Rakouska

12:46 | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
11:48 | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.