F1 potřebuje více závodů v USA, říká Hunter-Reay

Ryan Hunter-Reay si nemyslí, že vstup týmu Haas do F1 nějakým způsobem zvýší zájem o formuli 1 v USA.
F1 potřebuje více závodů v USA, říká Hunter-Reay

Šampion IndyCar z roku 2012 a vítěz Indy 500 si myslí, že je obtížné se dostat na sportovní trh v USA. „Je nasycen. Máme fotbal, basketbal, baseball – existuje tolik možností, musíte upoutat pozornost fanoušků,“ řekl pro Sky Sports.

„Myslím, že formule 1 to může dokázat, ale bude potřeba větší přítomnosti ve Spojených státech než jen tým, který si říká ‘USF1’ a má sídlo ve Velké Británii. Doufejme, že tady budou nějaké další závody. Nejsem si jistý, jaké je řešení, ale jsem fanouškem úspěchu motorsportu ve Spojených státech.“

Situace v USA je ovšem značně složitá. V roce 2007 F1 opustila Indianapolis a do USA se vrátila až v roce 2012. Závody v Austinu mají sice úspěch, ale nedávno se objevil problém s nižší podporou místní vlády. V ohrožení je tak už letošní Grand Prix. 

Ecclestone původně plánoval závod v New Jersey, ale z něj už zřejmě definitivně sešlo. Nyní se spekuluje o závodě někde v Kalifornii.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Nepostradatelné věci v životě Sergia Péreze

4. srpna | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.