F1 popřela, že je konání posledního závodu sezóny ohroženo kvůli bezpečnostní situaci | Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Foto: Activepictures / Jiří Křenek

F1 popřela, že je konání posledního závodu sezóny ohroženo kvůli bezpečnostní situaci

V Abú Dhabí se podle F1 na konci listopadu pojede.

F1 už letos zrušila dva závody. V Číně se nejelo kvůli covidovým restrikcím v době, kdy muselo padnou rozhodnutí. Závod v Imole byl pak zrušen kvůli povodním.

V posledních hodinách se objevily spekulace, že by mohl být v ohrožení i závod v Abú Dhabí. 

Kořeny leží v aktuální informaci z britského ministerstva zahraničí a Commonwealthu. Ministerstvo 29. října uveřejnilo aktualizovalo stupeň výstrahy před terorismem pro Spojené arabské emiráty a prohlásilo, že jsou „velmi pravděpodobné“ útoky a to i na místech „navštěvovaných turisty".

„V celosvětovém měřítku existuje vysoká hrozba teroristických útoků, které se dotýkají zájmů Spojeného království a britských státních příslušníků, a to i ze strany skupin a jednotlivců, kteří považují Spojené království a britské státní příslušníky za své cíle. Měli byste zůstat neustále ostražití,“ uvedlo ministerstvo.

Zmíněné varování je ale v podstatě celosvětové a platí i pro Německo, Francii nebo dokonce i pro Českou republiku. Formule 1 proto prohlásila, že pořádání Grand Prix Abú Dhabí není ohroženo.

Podle informací webu Motorsport.com byla situace vyjasněna s týmy a šéfy týmů.

Doporučujeme

Články odjinud