F1 popřela odklad revolučních pravidel o další rok

Formule 1 musela popřít, že se zavedení velkých změn opět odloží.

V posledních hodinách se objevily spekulace, že nová pravidla, která měla původně vstoupit v platnost už letos, se opět odloží o rok a budou platit až od roku 2023. S informací měl jako první přijít italský deník Gazzetta dello Sport.

Mluvčí formule 1 však uvedl, že tyto informace jsou nepravdivé a nebyly projednány. 

„Nová pravidla jsou navržena tak, aby zlepšila konkurenci na trati a poskytla našim fanouškům těsnější závodění. V kombinaci s novými finančními předpisy to zlepší F1 a vytvoří zdravější a silnější obchodní model pro celý sport.“

Pravidla měla původně vstoupit v platnost už letos, ale kvůli koronaviru byla odložena na rok 2022. Zaveden byl pouze rozpočtový strop.

Na začátku loňského roku byl po vypuknutí pandemie zmrazen vývoj nových vozů. V CFD a aerodynamickém tunelu se nesměl testovat. Od 1. ledna toto zmrazení skončilo. Předpokládá se, že se týmy velmi rychle přeorientují na vývoj vozu pro rok 2022 a ukončí nebo omezí vývoj letošního vozu.

Většina týmů sídlí ve Velké Británii, kde je nyní situace velmi špatná z důvodu rozšíření nového kmene koronaviru. Právě to vyvolalo spekulace o odkladu pravidel.

Další článek: Max a Lewis v jednom týmu? Čeká na to celý svět, říká Jos Verstappen