F1 od příštího roku zruší bod za nejrychlejší kolo. Mladí jezdci dostanou více prvních tréninků | Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Foto: Activepictures / Jiří Křenek

F1 od příštího roku zruší bod za nejrychlejší kolo. Mladí jezdci dostanou více prvních tréninků

Formule 1 od příští sezóny pozmění svůj bodový systém. Dojde ke zrušení bodu za nejrychlejší kolo závodu.

Světová rada motorsportu schválila drobnou změnu bodového systému Formule 1.

Od roku 2019 se F1 vrátila k udělování bodu za nejrychlejší kolo závodu. Bod dostává jezdec, který zajel nejrychlejší kolo závodu a současně dojel v první desítce. Proto třeba Daniel Ricciardo v Singapuru bod nezískal. Od roku 2025 se už tento bod udělovat nebude.

Schválena byla také změna, která poskytne mladým jezdcům více času na trati. Od roku 2022 platí, že každý tým musí v jednom tréninku posadit do vozu jezdce, který má na kontě maximálně dva starty v grand prix F1. Platí pro každý vůz, což znamená, že každý tým musí dát mladíkům dvě příležitosti za sezónu. Od roku 2025 to bude dvakrát pro každý vůz, takže celkem 4 první tréninky za sezónu. 

Světová rada motorsportu také schválila aktualizace technických a sportovních pravidel pro rok 2026.

Doporučujeme

Články odjinud