F1 nezneužíváme, ozývá se z Bahrajnu

Zayed Alzayani, šéf Bahrajnského mezinárodního okruhu, si je jistý, že by závod F1 pomohl jeho zemi vzpamatovat se. O zneužití prý ale rozhodně nejde.
F1 nezneužíváme, ozývá se z Bahrajnu

Velká cena Bahrajnu 2012 by podle šéfa ohruhu Šakir měla motivovat tamní obyvatelstvo k nutným reformám. Politici a činovníci formule 1 se ale domnívají, že se Bahrajnské království snaží soutěž pouze využít k maskování politické nestability.

"To si nemyslím. Nesouhlasím s tím," řekl Alzayani v rozhovoru pro BBC Radio 4. "Závod se nekoná kvůli správním orgánům, závod se koná, protože Bahrajn je domovem motorsportu na Blízkém východě. Pořádali jsme sedm předchozích velkých cen a většina návštěvníků nebyli vysoce postavení úředníci nebo královská rodina, byli to fanoušci formule 1 a motorsportu obecně."

"Tohle je regionální akce, takže jen málo diváků přijíždí z okolních států. Nebylo by správné připravit je o tuto událost. Nechápu, proč nás zatahují do politiky. My jsme společenskou událostí. Jsme sportovní událostí a rádi bychom jí také zůstali."

"Je velice smutné, co se stalo. My se ale bohužel nemůžeme vrátit zpátky a změnit historii. Musíme se z toho poučit a jít dál. Myslím si, že Bahrajn závod potřebuje, protože potřebujeme začít znova. Celá země strádala, ekonimika také," připouští Alzayani.

Další článek: FIA: Situaci v Bahrajnu monitorujeme, je tam vše pod kontrolou

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
15. října | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.